propolski.pl: Szymon Hołownia

Szymon Hołownia nie ma wątpliwości: Euro jest dobre dla ludzi

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia usiłuje przekonać, że wprowadzenie euro jest polską racją stanu.

– Rozpoczęcie tej nieprostej podróży jest czymś, co zapewni, nie jak się często mówi jakimś wyimaginowanym elitom, że oto ten czy tamten, który już się nachapał, zarobi teraz na euro. Euro jest dobre dla ludzi – powiedział Szymon Hołownia podczas konferencji prasowej.

Były kandydat na prezydenta stwierdził, że aktualnie Polska jest „czerwoną wyspą na kredytowej mapie Europie”.

– My dzisiaj za kredyt płacimy w Polsce 6-razy więcej niż płacą Francuzi, Hiszpanie, Portugalczycy. Zależność jest bardzo jasna, bardzo czytelna, bardzo widoczna. Tam, gdzie jest euro, kredyty są tańsze, tam, gdzie euro nie ma, kredyty są droższe tak jak w Czechach, na Węgrzech czy w Rumunii – kontynuował były prezenter.

Podobnego zdania jest posłanka Paulina Hennig-Kloska, która stwierdziła:

– Euro, to też eliminacja bardzo ważnego ryzyka, ryzyka kursowego. To jest niezwykle ważny proces z punktu widzenia polskiej gospodarki. W Polsce eksportujemy do Unii Europejskiej około 80 proc. tego, co z Polski wyjeżdża poza granice naszego państwa. Blisko 60 proc. z eksportu trafia do strefy euro, która jak wiemy, będzie się w najbliższych miesiącach rozszerzać, więc ten proces będzie się zwiększać. Dla nas obywateli oznacza to brak ryzyka, chociażby przy planowaniu wakacji – powiedziała polityk podczas konferencji prasowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińska dziennikarka poprosiła Lewandowskiego o pomoc. Odpowiedź mogła być tylko jedna

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nadciąga nowe świadczenie. Każdy Polak dostanie 1300 zł?

źródło: bankier.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these