Szymon Hołownia stanął w obronie programu rządu Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o program 500 plus skrytykowany przez Izabelę Leszczynę, o czym pisaliśmy na naszym portalu.

Więcej możesz przeczytać tutaj. Szymon Hołownia skomentował ten temat za pośrednictwem profilu w mediach społecznościowych.

– Program 500+ nie spełnił zadania demograficznego, ale pełni dziś kluczową rolę godnościową i społeczną – napisał Hołownia.

– Odpowiedzialnej opozycji nie wolno z niego rezygnować, wpychając setki tysięcy polskich rodzin w ubóstwo. Trzeba naprawić zarządzanie nim, szczególnie w czasach @PiSdrożyzna – dodał były kandydat na prezydenta.

Polityk nawiązał do wypowiedzi posłanki KO Izabeli Leszczyny, która mocno skrytykowała program 500 plus.

– Gdyby rządziła Platforma Obywatelska, nie mielibyśmy galopującej, dwucyfrowej inflacji. To byłaby zupełnie inna sytuacja, więc gdybanie jest trudne – mówiła Leszczyna.

– Jasne jest, że jak się wprowadza takie świadczenie, czy jakiekolwiek świadczenie socjalne, bo właściwie ciężko powiedzieć czym jest 500 plus. Nie poprawiło jakości życia tak naprawdę, bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, ochrona zdrowia, nic takiego się nie stało – dodawała.

Przeczytaj również:  Krzysztof Jackowski już zna wynik meczu Polska - Argentyna. Co zobaczył w swojej wizji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie uwierzysz, ile Zenek Martyniuk zgarnia za jeden koncert. Jest ktoś, kto go przebija

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Bosak o rządzie PiS: „To będzie już oczywiste przekształcenie Polski w jakąś unijną wycieraczkę”

źródło: DoRzeczy

(Visited 78 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj