Posłanka KO Izabela Leszczyna ogłosiła na antenie telewizji TVN24, że program 500 plus wcale nie poprawił jakości życia. Jej wypowiedź nie spodobała się wielu internautom i wywołała prawdziwą burzę.

Gdy dziennikarz Konrad Piasecki zwrócił uwagę, że program 500 plus nie odegrał w naszym kraju demograficznej roli, Leszczyna odpowiedziała:

– Żadnej. Ani nie poprawił jakości życia tak naprawdę. Bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, dobra ochrona zdrowia. Nic takiego się nie stało. Mamy to od siedmiu lat, a nie znam żadnych badań, które by zlecił rząd, pogłębionych, co się tak naprawdę stało. Jaką ma wartość dodaną? – powiedziała posłanka KO.

Słowa Izabeli Leszczyny zostały skomentowane przez wielu internautów, szczególnie na Twitterze.

– W 2015 r. ok. 900 tys. dzieci żyło w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. w skrajnym ubóstwie żyło 410 tys. dzieci. 500 plus ma swoje wady, ale poprawiło jakość życia – powiedział Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

– 7 lat w opozycji i platforma nie potrafi przygotować jasnego przekazu w sprawie, która pogrzebała jej rządy. Tyle się zmieniło od słów „piniendzy nie ma i nie będzie” – dodał Maciej Bąk z Radia ZET.

– Wg. centrum Adama Smitha, koszt wychowania dziecka do 18 roku życia w Polsce w wynosi 265 tys. zł. 500+ przez 18 lat = 108 tys. zł. To ponad 1/3 kosztów wychowania dziecka, ale zdaniem Pani @Leszczyna to nie wpływa na poprawę jakości życia – przyznał Daniel Liszkiewicz z TVP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie uwierzysz, ile Zenek Martyniuk zgarnia za jeden koncert. Jest ktoś, kto go przebija

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były dowódca GROM: „Polska stała się liderem i przewodnikiem w Europie”

źródło: Twitter

(Visited 319 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj