propolski.pl: Leszczyna

Leszczyna w TVN24: „500+ tak naprawdę nie poprawiło jakości życia”. Internauci ją zmiażdżyli

Posłanka KO Izabela Leszczyna ogłosiła na antenie telewizji TVN24, że program 500 plus wcale nie poprawił jakości życia. Jej wypowiedź nie spodobała się wielu internautom i wywołała prawdziwą burzę.

Gdy dziennikarz Konrad Piasecki zwrócił uwagę, że program 500 plus nie odegrał w naszym kraju demograficznej roli, Leszczyna odpowiedziała:

– Żadnej. Ani nie poprawił jakości życia tak naprawdę. Bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, dobra ochrona zdrowia. Nic takiego się nie stało. Mamy to od siedmiu lat, a nie znam żadnych badań, które by zlecił rząd, pogłębionych, co się tak naprawdę stało. Jaką ma wartość dodaną? – powiedziała posłanka KO.

Słowa Izabeli Leszczyny zostały skomentowane przez wielu internautów, szczególnie na Twitterze.

– W 2015 r. ok. 900 tys. dzieci żyło w skrajnym ubóstwie. W 2020 r. w skrajnym ubóstwie żyło 410 tys. dzieci. 500 plus ma swoje wady, ale poprawiło jakość życia – powiedział Patryk Słowik z Wirtualnej Polski.

– 7 lat w opozycji i platforma nie potrafi przygotować jasnego przekazu w sprawie, która pogrzebała jej rządy. Tyle się zmieniło od słów „piniendzy nie ma i nie będzie” – dodał Maciej Bąk z Radia ZET.

– Wg. centrum Adama Smitha, koszt wychowania dziecka do 18 roku życia w Polsce w wynosi 265 tys. zł. 500+ przez 18 lat = 108 tys. zł. To ponad 1/3 kosztów wychowania dziecka, ale zdaniem Pani @Leszczyna to nie wpływa na poprawę jakości życia – przyznał Daniel Liszkiewicz z TVP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie uwierzysz, ile Zenek Martyniuk zgarnia za jeden koncert. Jest ktoś, kto go przebija

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były dowódca GROM: „Polska stała się liderem i przewodnikiem w Europie”

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these