Minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów wzięli udział we wspólnej konferencji prasowej, na której padły szczegóły dotyczące zaleceń zbliżających się Świąt Wielkanocy.

— Warto się zastanowić — mówił Szumowski. — Święta są przeżyciem duchowym, religijnym, rodzinnym dla nas wszystkich. Ale ten bliski kontakt, przy stole, w okresie epidemii, jest naprawdę ogromnym zagrożeniem.

Obaj przedstawiciele obozu rządzącego zaznaczyli, że „rekomendacja jest jednoznaczna” i zaapelowali o ograniczenie w przemieszczaniu się obywateli.

— Proszę państwa, rekomendacja jest jednoznaczna: powinniśmy maksymalnie ograniczyć przemieszczanie się. To jest oczywiście poważny problem i poważne wyzwanie, bo święta są takim czasem, gdzie zwykle spotykaliśmy się z rodzinami, kiedy Polacy podróżowali między miastami. Ale tutaj, jak powiedział prof. Szumowski, staramy się chronić ludzkie życie — oznajmił szef KPRM Michał Dworczyk.

Z kolei minister zdrowia wyraźnie nie zalecił, by Polacy w okres świąteczny odwiedzali swoich bliskich:

— Warto się zastanowić. Święta są przeżyciem duchowym, religijnym, rodzinnym dla nas wszystkich. Ale ten bliski kontakt, przy stole, w okresie epidemii, jest naprawdę ogromnym zagrożeniem — ocenił Łukasz Szumowski.

— To są święta nowego życia i oby takie były, i postarajmy się, żeby były symbolem życia, a nie epidemii, która może zdziesiątkować nas, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie — dodał minister.

— Postarajmy się, żeby te święta były symbolem życia, a nie epidemii, która nas zdziesiątkuje, jeśli zintensyfikujemy kontakty międzyludzkie. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej — podsumował szef resortu zdrowia.

Przeczytaj również: Minister zdrowia Łukasz Szumowski został nazwany tchórzem. Ostro odpowiedział Kidawie-Błońskiej

źródło: Do Rzeczy

(Visited 232 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj