Maciej Stuhr przez dłuższy czas nie udzielał się w mediach społecznościowych. Wydawałoby się, że aktor wycofał się z komentarzy politycznych i zdystansował od bieżących problemów. Jego słowa często nacechowane niechęcią do Polski i środowisk konserwatywnych spotkały się z ostrą krytyką. Po tym Stuhr przez pewien czas milczał i na prośbę żony nie poruszał istotnych kwestii publicznie.

W rozmowie z „Wprost” przyznał, że po ostatnich wydarzeniach nie ma już siły walczyć o ten kraj.

— Zastanawiam się nad tym, na ile mamy jeszcze siły, czy nam się jeszcze chce walczyć o ten kraj — powiedział, odnosząc się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Aktor wyraził głębokie ubolewanie nad bieżącym obrazem rzeczywistości i swoją bezsilność wobec władzy.

Zobacz również: Marta Lempart atakuje dziennikarzy Mediów Narodowych. Wtórują jej manifestanci [WIDEO]

— Jeśli mam szczerze odpowiedzieć, jaka była moja pierwsza myśl (po publikacji wyroku TK w sprawie aborcji), to była ona taka: czy mnie się jeszcze w ogóle chce być patriotą? Czy mam w sobie wystarczająco dużo determinacji, by toczyć bój o sprawy, o które w mojej opinii walczyć trzeba? Czy zostawić to innym? Bo ileż można się kopać z koniem? — zastanawiał się aktor.

Przeczytaj również:  Lublin: Kierowca, który zignorował czerwone światło szybko tego pożałował [WIDEO]

Zobacz również: Lech Wałęsa zaszczepił się na koronawirusa. Wszystko zrelacjonował na Facebooku [FOTO]

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku z października 2020 r. ws. przepisów o dopuszczalności aborcji. Decyzja ta spotkała się z ogromnym sprzeciwem środowisk lewicowych i feministycznych, które zorganizowały gorące protesty w wielu miastach Polski.

Źródło: tysol.pl, dorzeczy.pl

(Visited 9 428 times, 1 visits today)

6 KOMENTARZE

  1. Nie staż , nie straż, udzerz! Zrób to , nie bedzie miał kto tu zatrzymać! Zbieraj to żydowskie dupsko i jazda z polskiej ziemi. Bo Ona przynależy do nas Polaków , a nie jakiegoś chazarskiego chłamu ! Baj baj .

  2. A za co on będzie gdzieś indziej żył?
    Do normalnej pracy nie pójdzie, a gdzieś indziej nazwisko jego ojca nic nie znaczy, a wiec w karierze nikt nie pomoże…
    Sraty, taty i tak nie wyjedzie

  3. Ile czasu można pieprzyć to samo o wyjeździe? Wypieprzaj i z bańki, po co się tym lansować i udowadniać brak jaj i honoru?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj