Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus zabrała głos podczas sobotniej konferencji prasowej w Poznaniu. W mocnych słowach skomentowała uchwaloną w minionym tygodniu przez Sejm nowelizację ustawy medialnej. Nie zabrakło również dosadnych epitetów wymierzonych w prezesa PiS.

— Nie chcemy, żeby Jarosław Kaczyński mieszał Polkom i Polakom w umysłach — powiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która w czasie swojej trasy wakacyjnej rozmawiała z Polakami o prawach kobiet, służbie zdrowie i edukacji.

Parlamentarzystka podkreśliła, że „ustawa lex TVN jest ustawą po prostu hańbiącą”.

Dodała przy tym, że „nie dotyczy ona tylko i wyłącznie TVN24″. W jej ocenie jest to „ustawa, która jest wymierzona w tę jedną firmę, to jest taka iskra. Bo teraz Prawo i Sprawiedliwość chce położyć swoją łapę na telewizji amerykańskiej, ale za moment może położyć te swoje łapy na telewizjach, które mają np. tylko kapitał polski”.

— Może być tak, że któregoś dnia funkcjonariusze Prawa i Sprawiedliwości zapukają do innych telewizji, ale nie tylko — do tygodników, do gazet, czy do właścicieli portali internetowych. I o tym trzeba mówić głośno, bo rząd Prawa i Sprawiedliwości ma już władzę ustawodawczą, ma już władzę sądowniczą, ma już władzę wykonawczą. Ma połowę władzy, tzw. czwartej władzy — bo wiemy, że ma już władzę w telewizji publicznej, z której zrobił telewizję rządową. A wiemy, że nie pracują tam już dziennikarze, tylko funkcjonariusze Prawa i Sprawiedliwości, którzy na sygnał Jarosława Kaczyńskiego mówią, jaki ma być przekaz danego dnia — zaznaczyła Scheuring-Wielgus.

Przeczytaj również:  PiS tłumaczy się z kontrowersyjnej ustawy. "Rzeczywiście przewiduje ograniczanie praw obywatelskich, ale..."

Dodała przy tym, że obozowi rządzącemu „brakuje właśnie tego, żeby mieć wpływ na to, co się dzieje w telewizjach, w radiach, w gazetach niezależnych od PiS”. “

— Po co im to wszystko? Po to, żeby mieć wpływ na przekaz, który idzie do was, szanowni państwo. Chcą mieć wpływ na każde słowo, na każdą informację, o której się dowiadujecie każdego dnia. I my posłowie i posłanki Lewicy mówimy zdecydowane nie na takie działania. Nie chcemy, żeby Jarosław Kaczyński mieszał Polkom i Polakom w umysłach i mocno się temu sprzeciwiamy — mówiła zatroskana posłanka Lewicy.

Podczas swojego wystąpienia wymieniła również nazwiska trzech poznańskich posłów, którzy poparli nowelizację ustawy medialnej, czyli: Szymona Szynkowskiego vel Sęka, Bartłomieja Wróblewskiego i Jadwigi Emilewicz z klubu PiS, na co zgromadzeni wykrzyknęli słowo „hańba”.

Zobacz również: Dr Martyka: „Badania, które wykazują zafałszowanie oficjalnej narracji, są ignorowane i są blokowane” [WIDEO]

Zobacz również: Paweł Kukiz wzywa TVN24 do przeprosin: “Hejt od piewców miłości i tolerancji”

źródło: stefczyk.info

(Visited 680 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj