Prezydent Andrzej Duda był gościem programu, TV Trwam i Radia Maryja. Mówił o najważniejszych polskich wartościach i złożył kilka ważnych deklaracji. Oświadczył, że gdyby doszło do reelekcji, to w dalszym ciągu będzie spotykał się z Polakami.

— Wybrali prezydenta, głosowali, to proszę bardzo — jestem — powiedział Andrzej Duda.

Odnosząc się do postulatów środowisk LGBT, podkreślił — Zawsze mówiłem, że jestem absolutnie za życiem.

— Jeżeli przyjdzie do mnie ustawa, która zabrania aborcji z przyczyn eugenicznych, to z pewnością ją podpiszę. To zawsze była moja deklaracja i w tym zakresie zdania nie zmieniam — wyjaśnił prezydent.

Skomentował również temat legalizacji związków tej samej płci.

— Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak jest napisane w naszej konstytucji i taką właśnie rodzinę powinno wspierać polskie państwo — powiedział Andrzej Duda.

Ponadto polityk dodał, że wszyscy musimy bronić naszych najważniejszych wartości.

— Nie pozwalajmy sobie zabrać naszej tradycji, nie pozwalajmy zabrać i wyśmiewać naszej wiary, tego wszystkiego, co dla nas ważne. Przed realizacją pewnych ideologii, wcielaniem ich w życie musimy się bronić — stwierdził.

Dodał również, że wszystkie świadczenia socjalne będą utrzymane.

Prezydent zauważył, że jeżeli poważne osoby ze środowiska sędziowskiego zajmujące ważne stanowiska i cześć środowiska sędziowskiego najbardziej protestuje przeciwko Izbie Dyscyplinarnej SN, to jestem tym zdumiony, bo uczciwy sędzia, który rzetelnie wykonuje swoją służbę polityczną, który zachowuje się odpowiednio do godności urzędu, który żyje uczciwie, nie popełnia przestępstw, to nie ma żadnego powodu do tego, żeby kwestionował Izbę Dyscyplinarną.

źródło: polskaniepodlegla.pl

(Visited 42 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj