Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wygłosiła apel do państw UE o szybkie dostarczenie broni na Ukrainę.
Unijna polityk udzieliła wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”.

— Wszystkie państwa członkowskie, które mogą, powinny to zrobić szybko, bo tylko wtedy Ukraina będzie mogła przetrwać w ciężkiej walce obronnej z Rosją — powiedziała von der Leyen.

— Nie rozróżniam między bronią ciężką i lekką. Ukraina musi otrzymać to, czego potrzebuje do obrony i co jest w stanie obsługiwać — dodała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Von der Leyen przestrzegła obywateli Europy przed kontynuacją konfliktu zbrojnego.

— Musimy zrobić wszystko, aby zakończył się on jak najszybciej. Jednocześnie musimy przygotować się na to, że wojna może w najgorszym wypadku trwać miesiącami, a nawet latami — dodała.

Odniosła się również do najważniejszego punktu szóstego pakietu sankcji UE wobec Rosji, który aktualnie jest przygotowywany.

— Nadal przyglądamy się sektorowi bankowemu, zwłaszcza Sberbankowi, który sam stanowi 37 procent rosyjskiego sektora bankowego. I oczywiście chodzi o kwestie energetyczne — wyjaśniła von der Leyen.

Jak podkreśliła, najważniejszym celem jest doprowadzenie do zmniejszenia dochodów Putina.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

— Jeśli chodzi o ropę naftową — powiedziała – chodzi o wprowadzenie „inteligentnych mechanizmów”, aby Rosja nie otrzymywała jeszcze lepszej ceny za swoje produkty w innych krajach niż Unia Europejska. Trwają prace nad takimi rozwiązaniami — mówiła szefowa Komisji Europejskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joe Biden zaliczył wielką wpadkę. Cały świat to zobaczył [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Zełenski ostrzega Kreml: „To będzie koniec negocjacji”

źródło: wpolityce.pl

(Visited 230 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj