Aktualnie toczą się zacięte walki o Mariupol. Rosjanie starają się przejąć kontrolę nad tym miastem. Jak informuje doradca mera Mariupola, wojska Putina przyjęły inną taktykę.

– Planują zamknąć miasto, uniemożliwiając wjazd i wyjazd, by prowadzić działania filtracyjne – powiedział doradca mera Mariupola.

Nadmorskie, ukraińskie miasto Mariupol jest ostrzeliwane z wielu stron. Stało się ono obecnie celem numer jeden rosyjskiej armii. Rosyjski prezydent stara się przejąć władzę nad regionem południowo wschodniej Ukrainy w paśmie linii brzegowej Morza Azowskiego.

Mariupol jest atakowany i niszczony przez wojska rosyjskie. Duża część miasta znalazła się już pod kontrolą Rosjan. Armia Putina dokonuje filtracji mieszkańców.

– Proceder filtracji nabrał maksymalnych rozmiarów – przekazał Petro Andriuszczenko, który jest doradcą mera miasta. Z jego słów wynika, że wojska rosyjskie planują doprowadzić do całkowitego zamknięcia Mariupola.

– W obozach i punktach filtracyjnych wszyscy mężczyźni są przesłuchiwani, sprawdzane są ich telefony, kontrolowane ciała. Od 5 do 10 proc. mężczyzn nie przechodzi filtracji i są zabierani do Dokuczajewska i Doniecka. Ich dalszy losy nie są na razie znane – dodał Andriuszczenko.

Przeczytaj również:  Tramwaj ciągnął ją po ulicy. Straszny wypadek w Warszawie

W mieście tym panują bardzo trudne warunki. Ludności brakuje wody, leków oraz żywności.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ostrzegł Rosję, że zniszczenie obrońców Mariupola zamknie możliwość dla kolejnych negocjacji.

– Mariupol może być jak dziesięć Borodzianek i chcę powiedzieć, że zniszczenie naszych wojskowych, naszych chłopców postawi kropkę we wszystkich negocjacjach – mówił ukraiński polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Minister Niedzielski: Po raz pierwszy od 2 lat COVID nie zakłóca nam Świąt Wielkanocnych [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krzysztof Jackowski czegoś takiego jeszcze nie widział. Mówi o „skandalu światowym”

źródło: Twitter.com

(Visited 251 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj