Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji wyjaśnił przyczyny znaczącego sukcesu Prawa i Sprawiedliwości. — Kampanie wyborcze są bardzo ważne, ale cokolwiek opozycja by zrobiła, to my i tak prowadziliśmy grę na trochę innym boisku — podkreślił podczas rozmowy z „Rzeczpospolitą”.

Jego zdaniem, partia Jarosława Kaczyńskiego dotrzymała słowa i w przeciwieństwie do Platformy jest wiarygodna.

– Nawet gdyby Lady Gaga zatańczyła na konwencji Platformy, nic by to nie dało, bo są niewiarygodni. My dotrzymaliśmy słowa. Oni chcieli zresztą typowo PR-owego biegu, a my weszliśmy na poziom wiarygodności. I to było pole, na którym nasi przeciwnicy nie mieli żadnych szans — mówił Szefernaker.

Zdaniem ministra Platforma podczas kampanii wyborczej, popełniała te same błędy, jak za czasów swoich rządów. Podkreślił, że jej przedstawiciele byli aroganccy w swych działaniach. Ocenił, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło natomiast olbrzymi sukces.

– Żadna partia nie rządziła sama przez dwie kadencje. Przypomnę, że Platforma straciła po czterech latach rządów ponad milion głosów, a my zyskaliśmy ponad dwa miliony. To świadczy o tym, jak duży jest to sukces – powiedział Paweł Szefernaker.

Przeczytaj również:  GUS podał dane dot. inflacji. Jest pierwszy spadek

Zdaniem polityka wyjątkowo sprawdził się Jarosław Kaczyński, który jak podkreślił, bardzo angażował się w kampanię wyborczą.

– Prezes Jarosław Kaczyński był w każdym okręgu w Polsce. Odbył 41 spotkań-konwencji. W tym samym czasie premier Mateusz Morawiecki odbywał po kilka spotkań dziennie w różnych miejscach Polski — podsumował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 52 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj