Poseł-elekt Krzysztof Śmiszek był gościem Radia ZET. Partner Roberta Biedronia startował z list SLD. Poinformował, że w jego najbliższych planach leży utworzenie zespołu parlamentarnego do spraw LGBT.

– Zamierzam założyć zespół parlamentarny do spraw LGBT. Niech pokażą, czy naprawdę zależy im na tych kwestiach. Mamienie społeczeństwa, że PO jest taka liberalna to jedno, ale teraz stawiam karty na stół i mówię „sprawdzam”, kto zapisze się do tego zespołu — wyjaśnił Śmiszek.

Dodał, że takie rozwiązania są już dobrze znane w innych krajach.

– Tak postępuje się w cywilizowanych parlamentach. W Parlamencie Europejskim mamy taki zespół — tłumaczył.

Poseł Wiosny nie potrafił jednak określić, czy wszyscy politycy lewicy zapiszą się do takiej grupy.

– Na pewno ci, którzy będą chcieli. Wiem, że wiele osób chce — odpowiedział.

Podkreślił, że taki zespół będzie zajmował się bardzo ważnymi dla mniejszości kwestiami i nie będzie to jedynie równość małżeńska czy związki partnerskie. Wymieniał, że równie istotna będzie ustawa antydyskryminacyjna oraz o uzgodnieniu płci.

– Zajmiemy się rozmowami z organizacjami pozarządowymi, jakie są konkretne problemy. Po drugie, będziemy wypracowywać razem z nimi projekty ustaw. To nie tylko równość małżeńska czy związki partnerskie, ale także porządna ustawa antydyskryminacyjna, ustawa o uzgodnieniu płci, bardzo ważna dla osób transpłciowych, a która prawie przeszła przez parlament poprzedniej kadencji i zawetował ją prezydent Duda. To są kwestie dotyczące Kodeksu karnego czy ochrony przed mową nienawiści — podsumował.

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 168 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj