Artystka Maria Peszek rozmawiała z „Gazetą Wyborczą”. Poruszyła wiele kontrowersyjnych tematów, atakując przy okazji Polskę. Peszek stwierdziła m.in., że na świecie jest zbyt wielu ludzi.

Podkreśliła, że zależy jej na promowaniu LGBT i właśnie z tego względu wystąpiła w filmie Nina”. Zauważyła, że dziś dla mniejszości nie ma w naszym kraju miejsca, a „nowym Żydem jest dzisiaj gej”.

— W Polsce mieliśmy Jedwabne i ten antysemityzm co jakiś czas wraca. A że prawie nie ma już u nas Żydów, to nowym Żydem jest dzisiaj gej. Ale strach przed obcym nie jest tylko polską specjalnością, to globalny problem — mówiła Peszek.

Artystka nie ma dobrego zdania o Polsce i podkreślała to wielokrotnie w swoich wypowiedziach.

— Mam wrażenie, że przez ten czas, który spędziłam w podróży, ciemność w Polsce zgęstniała. Marzę o czymś takim, o wydarzeniach na granicy legalności, o wspólnym, jednoczącym transie. Szukam antidotum na święte trupy i pogrzeby — mówiła.

Kolejne słowa Peszek były zaskakujące, ponieważ jest ona zdania, że świat staje się coraz bardziej skomplikowany cyniczny i zatłoczony.

Przeczytaj również:  ZUS przez pomyłkę wypłacał mu drugą emeryturę. Jaka decyzja w sprawie seniora?

— Przez to wszystko stają się brutalni. Przez ostatnie dwa lata podróżowałam po świecie i widziałam to wyraźnie – ludzi jest po prostu za dużo. A człowiek, któremu brakuje przestrzeni, pożywienia, nawet tlenu, staje się coraz bardziej agresywny, coraz mocniej gryzie — tłumaczyła Maria Peszek.

W kolejnej części wywiadu ubliżała kobietom i rodzicom, którzy mają odmienne zapatrywanie na świat, a tym samym atakowała Kościół.

— To wszystko płynie z Kościoła, w polskim wydaniu najstraszliwszego. Sprowadzanie człowieka do funkcji wyłącznie prokreacyjnej strasznie go upośledza i poniża — przekonywała.

Zdaniem Peszek świat jest bliski zagłady z powodu przeludnienia.

— Przeraża mnie, że chociaż świat jest o krok od zagłady spowodowanej przeludnieniem, w naszej ojczyźnie nagradza się rodziców za każdą nową istotę. Zbyt często ludzie, chcąc nadać sens swojej nieciekawej egzystencji, płodzą ponad miarę — mówiła pełna ironii.

Dalsze słowa artystki koncentrowały się wokół tematu Kościoła, w którym w jej opinii kryje się samo zło.

— Tyle ostatnio mówi się o tym, co się w Kościele złego działo, ale ludzie nie chcą tego widzieć. Są bierni, boją się. Dlatego wciąż można straszyć ich cipką. Można widzieć w cipce siedlisko zła. Jeśli nie rodzi, mieszka w niej szatan — podsumowała.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

źródło: wpolityce.pl

 

(Visited 896 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj