sanepid

Szef Sanepidu się wygadał. „Maseczki nie są po to, by chronić, ale po to by…”

Gościem Radia ZET był Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. W trakcie rozmowy poruszony został temat noszenia maseczek.

Rozmowa, którą przeprowadzono w Radiu ZET, może być cennym przykładem dla przeciwników zakładania maseczek. Wszystko za sprawą szefa sanepidu, który przekonywał, że jej najważniejszą funkcją jest nie ochrona przed patogenami, a… przypominanie ludziom, że jest pandemia.

Czytaj także: USA: Bojówkarz Antifa chciał obrzucić policję koktajlem Mołotowa. Sam się podpalił. Skończyło się tragicznie

— To jest taka maseczka, która powoduje to, że myślę, że muszę zachować dystans, nie dotykać twarzy. Ta maseczka ma oczywiście także w jakiejś mierze, no nie w pełni oczywiście, zatrzymuje patogeny. Ale ta maseczka świadczy o tym, że jest pandemia — powiedział Pinkas.

— Im więcej ludzi nosi maseczkę, tym się bardziej racjonalnie zachowują i pamiętają o tym, że jesteśmy w bardzo trudnym czasie — przekonywał Główny Inspektor Sanitarny.

Czytaj także: HBO wypuściło film naśmiewający się z Polaków. „Polacy to najgłupsze istoty na świecie”

Wypowiedź szefa sanepidu obiegła Internet szerokim echem:

Źródło: Radio ZET

About the Author

3 thoughts on “Szef Sanepidu się wygadał. „Maseczki nie są po to, by chronić, ale po to by…”

  1. Niewolnicy muszą mieć jakieś oznaczenie, maseczka też jest dobrym znakowaniem. Nie noszę maski na mieście od początku pandemii nigdy na dworze tylko w autobusie bo czarny lud jest przerażony jak się wsiadało bez niej. I nigdy mnie policja ani nikt nie zatrzymał za to.

  2. Od poczatku cyrku covidowego nei nosilem, nie nosze i nie bede nosil kaganca, a z policja przyszlo mi juz kilka razy sie klocic i poki co nigdy nie dostalem mandatu. Tak dlugo jak nie ma stanu wyjatkowego kagance moga byc jedynie zaleceniem, nikt nie ma prawa tego egzekwowac. Juz szumowski wysmiewal kagance, teraz ten miedzy wierszami pokazuje co o nich mysli ale nawiedzeni covidowcy z wypranymi mozgami nadal jak mantre beda powtarzac ze nosisz by chronic innych bla bla.. To ja od dzis zaczynam 24h na dobe nosic prezerwatywy by chronic kobiety w afryce przed zajsciem w ciaze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these