Nowy projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, skierowany w poniedziałek do ogłoszenia zapowiada, że dzieci poniżej 15 roku życia, zanim zostaną zaszczepione, będą musiały poddać się badaniom lekarskim.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że dzieci w wieku 5-15 lat będą poddane celowanemu wywiadowi przesiewowemu przeprowadzonemu według ujednoliconego kwestionariusza oraz przesiewowemu badaniu przedmiotowemu.

Celem badań lekarskich, jak wyjaśniono, jest maksymalne ograniczenie ryzyka wystąpienia ciężkiego niepożądanego odczynu poszczepiennego. Rządzący chcą skoncentrować się na zapewnieniu optymalnej ochrony, jeśli chodzi o zdrowie pacjenta.

Lekarze będą identyfikowali przeciwwskazania do szczepienia bądź stany, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

W uzasadnieniu projektu wyjaśniono, że wprowadzenie zmian uwarunkowane jest decyzją o rozpoczęciu szczepień przeciwko koronawirusowi dzieci w wieku 5-11 lat. Badania kwalifikacyjne u dzieci poniżej 15 lat będzie mógł przeprowadzić lekarz z ważnym prawem do wykonywania zawodu.

Zobacz również: Krystyna Janda w panice: „Jak kupię bochenek chleba, to go dzielę i zamrażam”

Zobacz również: Coraz trudniejsza sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. Doszło do ataku na policjantów [FOTO]

Źródło: Twitter.com, rp.pl, forsal.pl, portalsamorządowy.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj