Strona główna Polska „Szara obywatelka” z Koszalina zaniepokojona działaniami PiS: „Zostawiłam karpie, makowce i jestem tutaj…”

„Szara obywatelka” z Koszalina zaniepokojona działaniami PiS: „Zostawiłam karpie, makowce i jestem tutaj…”

2 min czytania
0
0
11,870
PiS

W piątek Sejm większością PiS przegłosował ustawę dyscyplinującą sędziów. Nowe przepisy zostały okrzyknięte przez opozycję „ustawą kagańcową” i wszystko wskazuje na to, że Senat odrzuci kontrowersyjny dokument.

W związku z zaproponowaną przez PiS reformą, w wielu miastach Polski odbywają się uliczne protesty i manifestacje. Ich uczestnicy przestrzegają, że Polska niebawem stanie się państwem o ustroju autorytarnym i w obronie praworządności są gotowi zrezygnować nawet ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

— Chodzi o naprawdę bardzo ważną sprawę. To mogą być ostatnie Święta Bożego Narodzenia w kraju demokratycznym — przekonywała uczestniczka protestu w Koszalinie.— Dlatego zostawiłam wszystkie karpie, makowce i różne inne rzeczy i jestem tutaj.

— Mimo, że jestem już starą kobietą, ale póki będę mogła chodzić to będę to robiła. A w ogóle to jestem sędzią w stanie spoczynku — dodała na koniec mieszkanka Koszalina.

Przeczytaj również: Polskę odwiedzi unijna komisarz. Ziobro zada jej kilka kłopotliwych pytań: „Czy ona o tym wie?”

źródło: Twitter

Reakcja
16
Przeczytaj również:  Korwin-Mikke w dyskusji z Wandą Nowicką: "Pani nic na ten temat nie wie"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krzysztof Bosak odpowiada wyśmiewającej go internautce: „Tak, tak wyglądałem kilkanaście lat temu”

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak został wyśmiany przez jedną z internau…