Prawo i Sprawiedliwość to partia, która stale rośnie w siłę i zyskuje nowych sympatyków. Potwierdza to najnowsze badanie pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Dzięki niemu mamy pewność, że PiS zajmuje niekwestionowaną pierwszą pozycję.

Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość ma poparcie większe niż przy urnach wyborczych. Polacy pokochali partię Jarosława Kaczyńskiego, a otrzymane wyniki doskonale obrazują ten stan rzeczy. Na PiS zagłosowałoby 44,2 proc. ankietowanych — w porównaniu z wynikiem 43,59 proc. w wyborach. Na Koalicję Obywatelską 27,9 proc., a na Lewicę 11,8 proc. wyborców co oznacza lekki spadek w obliczu poprzedniego wyniku 12,56 proc. W sondażu na czwartym miejscu uplasowała się Koalicja Polska z 8,8 proc. poparcia (poprzedni wynik to 8,55 proc.).

Na ostatnim miejscu znalazła się Konfederacja z poparciem na poziomie 6,6 proc. (6,81 proc.). Sondaż przeprowadzono w dniach 19-20 grudnia 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 osób metodą wywiadu telefonicznego CATI. 

Taki wynik w przeliczeniu na mandaty przedstawiałby się następująco. PiS zdobyłby 237 mandatów, KO 135 mandatów, Lewica 45 mandatów, Koalicja Polska 31 mandatów, natomiast Konfederacja 11 mandatów.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa i nepotyzm. Wicepremier Kowalczyk i jego wiceminister podważają wiarygodność PiS? Kaczyński będzie wściekły

 

źródło: dzienniknarodowy.pl 

.

(Visited 75 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj