Sylwia Spurek wypowiedziała się w mediach społecznościowych w temacie kontrowersyjnego, obywatelskiego projektu ustawy przewidującego udział dzieci w polowaniach myśliwskich.

Spurek odniosła się na Twitterze do projektu forsowanego przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Krzewienie Tradycji Łowieckiej”.

— Zabieranie dzieci na polowania to nie tylko przemoc wobec zwierząt, ale i wobec dzieci… Stykanie się z zabijaniem i cierpieniem zwierząt źle wpływa na rozwój psychiki u najmłodszych. Gdzie jest rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak? — zapytała eurodeputowana wybrana z list Wiosny Biedronia.

— Liczę, że Sejm odrzuci ten skandaliczny projekt — dodała następnie.

Do wpisu europarlamentarzystki odnieśli się użytkownicy Twittera:

— Zabieranie dzieci na polowania ma 2 wymiary: 1) Kultywowanie tradycji łowieckiej; 2) Wymiar edukacyjny – dzięki temu dziecko już od najmłodszych lat przesiąka kulturą łowiecką, przez co łatwiej będzie mu w przyszłości zostać dobrym myśliwym — zauważył jeden z internautów.

— A zabijanie dzieci w łonie matki? — spytała internautka.

— Obawiam się, że pani wywody gorzej wpływają na psychikę dzieci, niż te polowania — stwierdził ktoś inny.

— Konstytucja gwarantuje możliwość wychowania dzieci zgodnie z własnymi poglądami. Jak długo łowiectwo jest legalne, a dzieci się do niczego nie zmusza, to całe gadanie jest bezcelowe. Zajmijcie się coronawirusem. Wszyscy! — zaapelował inny użytkownik serwisu.

— Od tysięcy lat człowiek poluje żeby przetrwać. Dlaczego chce Pani zniszczyć tysiącletnie tradycje dzięki którym istnieje ludzkość i rozwój cywilizacji ? — zapytał ktoś jeszcze.

— Ale rozrywanie dzieci w łonach matek to nie przemoc , to nie cierpienie? — spytał inny.

— Nic jej nie pasuje. Wszystko na nie….nawet w święta — oceniła internautka.

Przeczytaj również: Internet obiegło nagranie, na którym feministka z Czarnego Protestu proponuje zjadanie kart wyborczych

https://twitter.com/Berek90160276/status/1249667735723876353

źródło: Twitter

(Visited 1 519 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj