propolski.pl: Gowin atakuje PiS

Jarosław Gowin zapowiedział „poważną rozmowę” z Kaczyńskim

Były wicepremier oraz lider Porozumienia Jarosław Gowin zapowiedział „poważną rozmowę” z prezesem PiS. Podczas wywiadu z Marcinem Fijołkiem polityk odniósł się do pomysłu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego przeprowadzenia korespondencyjnie wyborów majowych.

Jarosław Gowin przyznał, że nie mówi stanowczego „nie” dla takiej formy ich przeprowadzenia. Podkreślił, że przygotowania do takiego zadania wymagają jednak kilku miesięcy, a nie kilku tygodni.

— Obaj wiemy, że ustawa wróci z Senatu na początku maja. Pozostanie nam zaledwie kilka dni — powiedział rozmówca Marcina Fijołka.

Lider Porozumienia nie zmienił zdania odnośnie stanowiska dotyczącego daty wyborów.

— Nie zgadzam się z utrzymaniem terminu 10 maja i stąd moja dymisja — wyjaśnił Gowin podczas wywiadu.

— Jednocześnie uważam, że Polska w tak dramatycznym kryzysie potrzebuje rządu większościowego. Gdybyśmy 6 kwietnia zagłosowali przeciwko tej ustawie, to zapewne jeszcze przed świętami mielibyśmy rząd mniejszościowy — na moment gigantycznego kryzysu epidemicznego i katastrofy gospodarczej nałożyłby się jeszcze kryzys polityczny — dodał.

Wyjaśnił, że nastały bardzo trudne czasy, również dla Polski.

— Każdy polityk musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy w warunkach globalnej pandemii chce kierować się partykularnymi interesami, czy jednak potrafi się wznieść ponad nie i zbudować konsens konstytucyjny. Będę do końca namawiał do tego rozwiązania — kontynuował polityk.

W dalszej części rozmowy skomentował swoje kontakty z prezesem PiS.

— Jesteśmy w częstym kontakcie. A na pewno przed ostatecznym głosowaniem na początku maja musimy odbyć zasadniczą, poważną rozmowę — przyznał.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these