Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Europosłanka Sylwia Spurek wpadła na kontrowersyjny pomysł. Lewicowej aktywistce zamarzyło się, by osoby jedzące mięso płaciły wyższą składkę zdrowotną.

Europosłanka przypomniała, że „jedzenie mięsa zwiększa ryzyko i powoduje rozwój cukrzycy typu 2, najczęściej występującej”.

— Dlatego zapomnijmy o obniżaniu VAT na mięso, czas na prawdziwą cenę mięsa, zakaz reklamy i edukację. Coś, co szkodzi, musi odejść do historii — napisała Spurek w mediach społecznościowych.

Eurodeputowana nie przepuściła również wszystkim tym, którzy jedzą produkty odzwierzęce, czyli osobom, które nie są weganami.

— Może ci, którzy świadomie narażają się na nowotwory, choroby serca czy cukrzycę typu 2, powinni płacić wyższą składkę na ubezpieczenie zdrowotne? — zaproponowała ekolożka.

To nie pierwszy tego typu pomysł Sylwii Spurek, która słynie ze swojego radykalnego podejścia w kwestii obrony praw zwierząt. Europosłanka domagała się wprowadzenia tzw. piątki dla branży roślinnej. Zakłada ona zakaz reklamy mięsa oraz produktów odzwierzęcych (mleko, jaja), a także wprowadzenie stawki 0 proc. VAT na ich zamienniki.

Spurek nie ukrywa, że sama jest weganką od 6 lat i odczuwa wstyd w związku z tym, że „tak późno włączyła myślenie”.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

— Wcześniej byłam wegetarianką i myślałam, że to wystarczy. Nie wystarczy, bo wegetarianizm to tylko półśrodek. Spożywanie nabiału i jaj jest czymś, czego ludzie po prostu będą się kiedyś wstydzić — mówiła jakiś czas temu europosłanka.

Zobacz również: Ogromna grupa migrantów naciera w kierunku polskiej granicy. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Zobacz również: Maciej Stuhr o kryzysie migracyjnym. Wstrząsające słowa: „Oni muszą w tym lesie umrzeć”

Źródło: swiatrolnika.info, wprost.pl

(Visited 1 048 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj