Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy staje się coraz bardziej nieprzewidywalna i napięta. Wspominaliśmy o tym, jak prawdziwe tłumy migrantów wyruszyły w niedzielę z Mińska i podążały drogą w kierunku przejścia granicznego Bruzgi — Kuźnica Białostocka. Całą akcją koordynują żołnierze.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

W poniedziałek atmosfera stała się jeszcze bardziej gorąca. Nie ma już wątpliwości, że cała akcja koordynowana jest przez żołnierzy białoruskich, którzy dążą do jeszcze większej eskalacji konfliktu. Tłumy migrantów gotowych do siłowego forsowania polskiej granicy pojawiły się na przejściu w Bruzgach. Polskie służby obawiają się kolejnego szturmu i pozostają w najwyższej gotowości.

Polski MON udostępnił zdjęcia, na których widać wóz dowodzenia, z którego Białorusini wydają polecenia. Ponadto rzecznik koordynatora ministra służb specjalnych Stanisław Żaryn opublikował wideo ukazujące, jak na miejscu zbierają się żołnierze białoruscy.

— W okolicy przejścia w Kuźnicy gromadzą się kolejne oddziały białoruskie. To kontrolowana przez Białoruś eskalacja wydarzeń na granicy z Polską — napisał na Twitterze Żaryn.

Źródło: polsatnews.pl, Twitter.com

(Visited 1 747 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj