Lewicowa europosłanka Sylwia Spurekpo raz kolejny zaskoczyła internautów. Polityk wyznała, że nie miałaby na kogo głosować w wyborach prezydenckich. Zadeklarowała przy tym, że sama zamierza w nich wystartować i zostać pierwszą „prezydentką” w historii III RP.

— Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, ale bardzo bym chciała, aby w kampanii prezydenckiej w Polsce wybrzmiały w końcu wartości, które ja podzielam i które podziela coraz większa liczba osób – powiedziała Sylwia Spurek.

Jakie wartości chciałaby najbardziej wspierać?

Sylwia Spurek zyskała swoją popularność za sprawą egzotycznych poglądów. Jest ona przeciwna hodowli zwierząt w celach spożywczych i często krytykuje osoby spożywające mięso. Ponadto domaga się jego opodatkowania.

Europosłanka sama jest weganką, to znaczy, że nie spożywa mięsa ani żadnych produktów odzwierzęcych, tzn. jajek, serów i mleka.

— Z mlekiem nie jest jak z moczem, nie daje się bez przyczyny. Krowy są gwałcone, żeby zostać zapłodnione, żeby mogły urodzić, żeby mogły dawać mleko. Żadna krowa, tak jak żadna kobieta, nie daje mleka po prostu — mówiła jakiś czas temu Spurek, która apeluje o delegalizację: reklam produktów odzwierzęcych, jeździectwa, a także hipoterapii.

— Alice Walker powiedziała, że kobiety nie zostały stworzone dla mężczyzn, osoby czarnoskóre — dla białych, a zwierzęta nie są stworzone dla ludzi, tylko są na tej planecie dla siebie — dodawała eurodeputowana.

Przeczytaj również:  Co się dzieje z Putinem? Prezydent Turcji musiał podtrzymywać go pod rękę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pudzianowski w mocnych słowach skomentował Wołyń. Odpowiedział mu Najman

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sprawdzili wiedzę maturzystów. To po prostu dramat. Stalin to dla nich Piłsudski? [WIDEO]

źródło: twitter.com, propolski.pl

(Visited 456 times, 2 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj