Tegoroczne matury potwierdziły, że lockdown i zdalne nauczanie nie poprawiły wyników w nauce młodzieży. Coraz częściej można zaobserwować spadek poziomu nauczania, o czym wspominał już minister Czarnek.

Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

Szef MEiN zaznaczył, że jedną z przyczyn kłopotów uczniów są gimnazja. Za czasów rządów PO-PSL lansowano konieczność transformacji szkoły na szkołę podstawą plus gimnazjum. Zlikwidowano wówczas szkoły zawodowe. Przyczyniło się to do wielu kłopotów szkół z obsadzaniem wszystkich stanowisk, a sama reorganizacja była bardzo chaotyczna.

Do sieci trafił materiał z wypowiedziami maturzystów i szybko stał się hitem. Słychać na nim, jak prowadzący zadaje dość proste pytanie napotkanym młodym ludziom. Ponadto pokazuje portret Józefa Stalina i pyta, kogo na nim widać.

Odpowiedzi młodzieży są powalające. Większość z nich sądzi, że jest to Piłsudski (sześć razy), a także Hitler (dwa razy).

Wskazuje to na bardzo niską świadomość historyczną młodzieży, a przecież przedmiot ten powinien być istotnym czynnikiem budowania tożsamości narodowej. To bardzo zasmucające, że młodzi nie orientują się, kto jest kim.

źródło: twitter.com

(Visited 2 091 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Moskwa: Rząd PiS dotrzymuje obietnic. Powtarzamy to

1 KOMENTARZ

  1. Kilka lat temu miałem (77) współpracownika, technika, świeżo po maturze chwalącego się, że maturę zdał bez żadnej pomocy, którego wiedza ogólna nie przekraczała poziomu ucznia 3. klasy podstawówki za moich czasów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj