W środę media obiegła bulwersująca informacja o usunięciu z Facebooka profilu Konfederacji. Do całej sprawy odniósł się ekonomista Sławomir Mentzen, który opublikował swoje przemyślenia na tym samym portalu społecznościowym.

– Jestem oczywiście oburzony, ale nie zdziwiony. Wręcz przeciwnie – napisał Sławomir Mentzen.

Konto główne Konfederacji zostało usunięte z racji „złamania regulaminu dot. informacji o COVID-19″. Chodzi o sianie dezinformacji w tym temacie, jak również mowy nienawiści. Jako pierwszy o zaistniałych okolicznościach poinformował Janusz Cieszyński, który w Kancelarii Premiera odpowiada za cyberbezpieczeństwo. O swoich zamiarach mieli wcześniej powiadomić polski rząd sami pracownicy koncernu Meta.

Dr Sławomir Mentzen skomentował całą sprawę na swoim profilu na Facebooku. Ekonomista nie krył oburzenia, ale podkreślił, że nie jest wcale zdziwiony.

– Zdziwiony jestem, że FB tak długo tolerował profil Konfederacji – obwieścił członek partii KORWiN. W jego ocenie profil prawicowego ugrupowania na Facebooku „był dla Polaków odtrutką od tej siermiężnej, topornej i zupełnie kłamliwej oficjalnej propagandy, popieranej zgodnie przez wszystkich od Lewicy, przez PO i PSL do PiS”.

– Na całym świecie trwa wojna o to, czy wrócimy do normalności. Nasi przeciwnicy chcą świata, w którym warunkiem podjęcia pracy, leczenia, nauki, robienia zakupów i uczestnictwa w życiu społecznym, będzie subskrypcja u Pfizera, a zgodę na udział w debacie publicznej przyznawana będzie przez anonimowych pracowników Facebooka i Twittera. Na tej wojnie jesteśmy z Facebookiem po przeciwnych stronach, więc nie dziwi mnie to, że się nas pozbył – dodał polityk.

Swojego oburzenia nie krył także szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki, który przyznał, że wiele razy nie zgadzał się z Konfederacją, jednak nie popiera tego, w jaki sposób odebrano jej głos.

– Decyzja o zamknięciu profilu Konfederacji na Facebooku uderza w podstawowe wartości demokratyczne – oświadczył na swoim profilu premier. Szerzej o tym pisaliśmy tutaj

Zobacz również: Tusk proponował emerytom 36 zł: „To powinno w jakimś stopniu zadośćuczynić im trudy życia” [WIDEO]

Zobacz również: Jachira prowokuje w Trzech Króli: „Kręciło się jakichś trzech włóczęgów”. Internauci jej nie odpuścili

Wczoraj Facebook usunął konto Konfederacji. Jestem oczywiście oburzony, ale nie zdziwiony. Wręcz przeciwnie, zdziwiony…

Opublikowany przez Sławomira Mentzena Czwartek, 6 stycznia 2022

źródło: Facebook.com, propolski.pl

(Visited 900 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj