Od czwartku nasiliły się protesty z inicjatywy Strajku Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wiele lewicowych aktywistek, feministek i zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego wyszło na ulice i zamanifestowało swój agresywny sprzeciw.

Uczestnicy Strajku Kobiet zawsze zaopatrzeni są w plakaty i transparenty, na których widnieją wulgarne hasła uderzające w PiS. Nie braknie również ataków na inne ugrupowania, chociażby prawicową Konfederację, która takich postulatów nie popiera.

Zobacz również: Jurek Owsiak zwrócił się do TVP: „Powiem wam jedną rzecz”

Ostatni protest Strajku Kobiet w Płocku jedynie potwierdził, że uczestnicy za nic sobie mają zasady moralne i jakąkolwiek kulturę. Wręcz przeciwnie, tak jak można się było tego spodziewać, obnosili się z wulgarnymi epitetami i krzyczeli swoje ulubione motto przewodnie: „Wolność, równość i aborcja”.

Zobacz również: Czesi zbuntowani przeciwko restrykcjom. Setki osób na ulicach Pragi [WIDEO]

Krzysztof Bosak zamknij mo*dę!, Je*ać, je*ać i się PiS-u nie bać! — takie i inne słownictwo możemy usłyszeć na opublikowanym nagraniu. Na krótkim wideo widzimy, jak zebrani w pokaźną grupę uczestnicy krążą wokół ronda i wykrzykują obraźliwe hasła pod adresem władzy.

Źródło: OKO.press

(Visited 1 538 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj