Od czwartku nasiliły się protesty z inicjatywy Strajku Kobiet przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Wiele lewicowych aktywistek, feministek i zwolenników liberalizacji prawa aborcyjnego wyszło na ulice i zamanifestowało swój gniew. 

Obserwując wiele nagrań, możemy mieć wrażenie, że wyciszenie nastrojów społecznych w tej kwestii będzie wyjątkowo trudne.

W Internecie ukazało się kolejne nagranie obfitujące w wiele wulgarnych i prześmiewających władzę haseł. Uczestnicy Strajku urządzili sobie małą „imprezę” podczas pochodu i tańczyli w rytm skocznej muzyki. Zmieniali również swoje głosy za sprawą syntezatora i uderzali w bębny.

Zobacz również: Strajk Kobiet w Płocku, czyli: „Krzysztof Bosak zamknij mo*dę” oraz „Je*ać PiS” [WIDEO]

W ostatnim czasie możemy obserwować bardzo niepokojący trend związany z demoralizacją społeczeństwa, a szczególnie młodszego pokolenia, które często wykorzystuje „strajki” jako możliwość dobrej zabawy i wykrzyczenia się. Można również odnieść wrażenie, że część z tych osób nie ma przekonania, po co się tam znalazła.

Zobacz również: Czesi zbuntowani przeciwko restrykcjom. Setki osób na ulicach Pragi [WIDEO]

Spaczone i abstrakcyjne co dla niektórych pojęcie „wolności” może być równoznaczne z oczekiwaniem, że „wszystko jest dozwolone”, włącznie z aborcją. Istnieje zagrożenie, że jeżeli środowiskom lewicowym nie postawi się wyraźnej granicy, będzie się ona stale przesuwała w kierunku chaosu, pogardy i większej nienawiści.

Źródło: OKO.press

(Visited 371 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj