Uczestnicy Strajku Kobiet stale zaskakują. Jego przedstawiciele wraz z Martą Lempart i Klementyną Suchanow na czele przedstawili swoje „sakramenty”, które mogłyby zastąpić chrześcijańskie tradycje Polaków.

Lewicowe aktywistki zapragnęły mieć swoje „świeckie odpowiedniki” chrześcijańskich sakramentów.

— Skoro dla wielu osób istnieje naturalna potrzebna celebracji i zaznaczenia jakimś rytuałem, że w rodzinie i społeczności pojawił się ktoś nowy, warto zdawać sobie sprawę, że istnieją inne niż katolicki chrzest możliwości, żeby to urzeczywistnić — przekazał jeden z uczestników Strajku Kobiet.

Działacze Strajku Kobiet wpadli na kontrowersyjny pomysł, by chrzest zastąpić „hucznymi pierwszymi urodzinami” lub „świecką ceremonią nadania imienia”.

— Można także i jest to w Polsce coraz bardziej popularna opcja, zorganizować humanistyczną ceremonię przywitania dziecka na świecie. To tzw. ceremonia nadania imienia z udziałem celebranta lub celebrantki ceremonii humanistycznej — tłumaczono, a ponadto przedstawiono szczegóły nowego pomysłu.

Zobacz również: Niedźwiedź pojawił się na stoku narciarskim i gonił narciarza. Przerażające nagranie [WIDEO]

— Rodzice zobowiązują się wobec siebie i bliskich do wychowywania dziecka w duchu prawdy, szczerości wobec siebie i innych, do rozwijania krytycznego myślenia, wzmacniania szacunku do siebie i innych, rozwijania w dziecku odwagi do pokonywania zła, wychowania w duchu pokoju i miłości, do rozwijania optymistycznego poglądu na świat, wychowywania w duchu troski, współczucia i hojności — wyjaśnili zwolennicy protestów.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Podkreślili, że podczas takiej uroczystości rodzice będą mogli wybrać opiekunów dla dziecka, czyli takich odpowiedników rodziców chrzestnych nazwanych inaczej „rodzicami honorowymi”.

Zobacz również: Kukiz rozpoczął porządki w ogrodzie i oniemiał. Czegoś takiego jeszcze nie widział [FOTO]

Kolejną kontrowersją jest zastąpienie Komunii Świętej, zamiast której mielibyśmy „dzień rozkwitu” połączony z „niezapomnianą wycieczką, wspólnym stworzeniem nowego wystroju pokoju lub przygotowaniem przyjęcia świętującego wkroczenie w nowy etap”.

źródło: nczas.com

(Visited 695 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj