„Wysokie Obcasy” podpadły kolektywowi Michała Sz. pseudonim Margot. Grupa lewicowego aktywisty została umieszczona na liście „50 śmiałych 2020″.

Tęczowi aktywiści okazali swoje niezadowolenie z powodu takiego „wyróżnienia” i wezwali feministyczną grupę „Gazety Wyborczej” do usunięcia Margota i Stop Bzdurom z tego „nieśmiesznego żartu, którym jest ten ranking”.

— Na liście znajduje się sprawczyni przemocy o podłożu seksualnym i ekonomicznym na nas — Klementyna Suchanow z OSK, a także Marta Lempart, aktywnie pracująca na rzecz zamiatania tejże sytuacji pod dywan, czy Kaya Szulczewska znana ostatnio z transfobicznych wypowiedzi w WO — napisali zwolennicy Michała Sz.

Zobacz również: Wariactwo! Dziewczyna „nie mogła” wysiąść z windy przez brak „społecznego dystansu” [WIDEO]

— Umieszczanie nas obok takich osób jak Suchanow i Szulczewska naruszyło nasze dobra osobiste zarówno indywidualnie, jak i jako członkiń kolektywu. Wyróżnienie to może narazić nas na utratę zaufania osób, na których rzecz działamy — czytamy dalej w „Stop Bzdurom”.

Kogo jeszcze umieszczono w rankingu? Na drugim miejscu znalazł się tzw. Strajk Kobiet, a na kolejnych Agnieszka Holland, Marta Frej, Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, Kaya Szulczewska czy Sylwia Chutnik. Na liście uplasowały się również Dominika Kulczyk — córka Jana Kulczyka, żona prezydenta Warszawy Małgorzata Trzaskowska, Joanna Okuniewska czy Bianka Nwolisa.

źródło: nczas.com

(Visited 522 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Gen. Pytel: PiS jest dla Rosjan bardzo wygodną partią. Oto, jak Kreml wywiera wpływ na rząd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj