Robert Winnicki, poseł Konfederacji pojechał pod polsko-białoruską granicę, gdzie od kilkunastu dni przebywa grupa imigrantów. Po przybyciu na miejsce doszło do nieprzyjemnej sprzeczki między parlamentarzystą a jednym z dziennikarzy.

W jej wyniku Winnickiego nazwano „tchórzem”. Z racji koczowania grupy imigrantów na granicy polsko-białoruskiej wielu polityków spiera się ze sobą, czy ci przybysze powinni być wpuszczeni na terytorium Polski.

Gdy na miejscu zjawił się poseł Konfederacji sytuacja wcale nie wyglądała inaczej. Prawicowy polityk wdał się w dyskusję z dziennikarzami, która nie miała zbyt miłego przebiegu.

Winnicki stwierdził, że jeśli Polska przyjmie imigrantów, to będzie to stanowiło zaproszenie dla kolejnych.

Wówczas jeden z dziennikarzy spytał, jak ta narracja ma się do „dziesięciu przykazań”.

— Katolicyzm nie polega na tym, żeby w zarządzaniu państwem nie kierować się rozumem i roztropnością — odparł Robert Winnicki, który zaznaczył, że katolicyzm nie jest koncentrowaniem się na „ckliwych obrazkach”.

Jeden z dziennikarzy wyjątkowo zdenerwował się tym, co usłyszał. Wtedy zasugerował politykowi, by udał się kawałek dalej i popatrzył na małą dziewczynkę, która koczuje na granicy.

— Nie ma pan odwagi. Pan jest tchórzem! W tej chwili zachowuje się pan jak tchórz! — surowo ocenił go dziennikarz.

— A pan na pewno nie zachowuje się jak dziennikarz — odparł Winnicki.

— Proszę mnie nie pouczać. Skoro pan się nie zachowuje jak katolik, niech mnie pan nie rozlicza z dziennikarstwa — nie ustępował dziennikarz.

Tymczasem wielu polityków opozycji, w tym ostatnio posłanka Hartwich opowiedzieli się za przyjęciem imigrantów do naszego kraju. Wspomniana parlamentarzystka zaapelowała do rządzących, by ci zrobili to nawet bez sprawdzenia tożsamości.

— Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później! Od czego macie służby? — napisała posłanka Hartwich na Twitterze.

Zobacz również: Donald Tusk dostał mocne pytanie o Nowaka. Nie potrafił ukryć nerwowej reakcji [WIDEO]

Zobacz również: Posłanka Hartwich zabrała głos ws. imigrantów: Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później!

źródło: wmeritum.pl

(Visited 714 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj