Ksiądz z parafii św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach został ciężko pobity przez nieznanego mężczyznę, który wcześniej dopuścił się do profanacji zabytkowego krzyża w przedsionku kościoła.

Ksiądz usiłował powstrzymać wandala, lecz ten stawiał zbyt zaciekły opór. W efekcie ciężko pobity kapłan trafił do szpitala ze złamaną szczęką.

Sprawę relacjonuje ks. Dariusz Olczak w rozmowie z TVP Szczecin:

Około godziny 10.00 prawdopodobnie jeden z parafian przyszedł w stanie wskazującym albo na alkohol albo na narkotyki i zaczął niszczyć przedsionek kościoła (…) Najpierw próbował wedrzeć się do środka rzucając krzesłem w szklane drzwi, rozwalić stół, kropielnicę covidową, a potem zniszczył zabytkowy Krzyż (…) Z jakąś wielką nienawiścią skakał po Nim, kopał (…) — mówił kapłan.

— Właściwie księdza Marcina wtedy nie było, ktoś z przechodniów dał znać na plebanię, że coś się dzieje w przedsionku, ja byłem w szkole, gospodyni zadzwoniła i uruchomiliśmy księdza Marcina żeby zobaczył. Kiedy zszedł na dół ten człowiek próbował uciec, ale wrócił, wdał się w jakąś dyskusję. Była tam nasza pani gospodyni. W pewnym momencie z prawej pięści uderzył bardzo mocno księdza Marcina. Ksiądz prawie upadł, bo aż przysiadł. Człowiek uciekł. Po ośmu, dzisięciu minutach przyjechała policja — opowiada TVP Szczecin ksiądz Dariusz Olszak

Przeczytaj również: Patryk Jaki stracił cierpliwość w PE: „Polacy dla was są dobrzy, ale do zbierania szparagów i truskawek” [WIDEO]

Przeczytaj również: Artur Dziambor w mocnym wystąpieniu miażdży PiS: „Powinni się podać do dymisji” [WIDEO]

Źródło: Tysol

(Visited 930 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj