W Parlamencie Europejskim toczą się burzliwe dyskusje na temat problemów w Polsce. W pewnej chwili do głosu doszedł europoseł Patryk Jaki, który szybko stracił cierpliwość.

— Polacy są dla was dobrzy, ale tylko do zbierania szparagów i truskawek — oświadczył stanowczo. Wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova przekazała, że jeśli projekt ustawy medialnej w naszym kraju zostanie ostatecznie zaakceptowany, KE oceni wówczas zgodność nowych przepisów z prawem unijnym.

W czasie ostatniej debaty w PE usłyszeliśmy wiele słów krytyki skierowanych pod adresem rządu Mateusza Morawieckiego. W jego obronie wystąpił europoseł Patryk Jaki, który stwierdził: — Każda telewizja może działać w Polsce, musi to jednak robić zgodnie z prawem, nawet nie tylko polskim, ale i europejskim. A to jednak całkowicie inna sprawa niż państwa opowieści o tym, że jest to telewizja obiektywna — mówił polityk.

— Dla tej telewizji na przykład nie ma Trybunału Konstytucyjnego, jest tylko „Trybunał Przyłębskiej”. Sami sobie zmieniają konstytucyjne nazwy, niszcząc państwowe instytucje. Dla nich wszyscy, sędziowie powoływani za czasów lewicy, liberałów, a nawet totalitarnych czasów komunistycznych, są legalni. A ci wybrani za czasów konserwatywnej władzy są nielegalni. To są „neosędziowie” — kontynuował.

Przeczytaj również:  Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny. Niestety Polska odpada z turnieju

Europoseł sprzeciwił się także stwierdzeniu, że Niemcy mają mniejszy udział polityków w powoływaniu sędziów. Wymienił przy tym kolejne skandaliczne w jego ocenie zachowania przedstawicieli mediów.

— Promują ideologię gender, wyśmiewanie patriotyzmu i narrację Łukaszenki w sprawie kryzysu na wschodniej granicy Unii Europejskiej. Wam się to podoba, bo wszystko, co niszczy Polskę od środka jest dla was dobre. Aby Polska nigdy nie mogła do was dołączyć, bo Polacy są dla was dobrzy, ale tylko do zbierania szparagów i truskawek. Polacy jednak nie są od was gorsi i nie pozwolą się tak traktować — podsumował.

Źródło: Twitter.com

(Visited 1 699 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj