Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był gościem w programie „Woronicza 17″ w TVP i skomentował słowa Grzegorza Brauna, które padły ostatnio w Sejmie pod adresem Adama Niedzielskiego.

Sośnierz ocenił, że wypowiedź ta nie była wcale groźbą, jakby się mogło co niektórym wydawać. Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu „minister pandemii” przemawiał w związku z wnioskiem klubu KP-PSL o przedstawienie informacji bieżącej „w sprawie stanu wyjątkowego w służbie zdrowia”.

Tuż po wystąpieniu ministra głos zabrał Grzegorz Braun, który wspomniał o przyszłym „akcie oskarżenia” za działania partii rządzącej i resortu zdrowia w czasie pandemii.

Gdy tylko skończył, a mikrofon został wyłączony, krzyknął wskazując Adama Niedzielskiego: — Będziesz pan wisiał!

Zachowanie posła Konfederacji wywołało wielkie poruszenie na sali sejmowej. Posłowie byli oburzeni tym, co usłyszeli. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że złożyła zawiadomienie do prokuratury w związku z nagannym zachowaniem Brauna. W swoim wniosku dodała, że słowa prawicowego posła mogą wypełniać znamiona czynu zabronionego, czyli być groźbą karalną.

Posłowie Konfederacji zostali zapytani przez PAP o ocenę tej sytuacji.

— To nie jest stanowisko Konfederacji i nie będę tego komentował — powiedział Robert Winnicki.

Przeczytaj również:  Wirusolog narzeka na Polaków, którzy nie chcą się szczepić: "Mogą być potrzebne brutalne...

— Bez komentarza. Taka sytuacja — dodał Krzysztof Tuduj.

Natomiast poseł Korwin-Mikke zaznaczył, że Grzegorz Braun „przede wszystkim nie obraził (ministra zdrowia), natomiast co do pana Niedzielskiego, to on ewentualnie powinien złożyć wniosek do prokuratury”. Poinformował, że pod względem formalnym nie można mówić o żadnej groźbie ze strony posła Brauna, a raczej o daniu ostrzeżenia.

Do całej sprawy odniósł się także Dobromir Sośnierz, który powiedział, że powinniśmy stonować emocje.

— Wypowiedź Grzegorza Brauna nie była miła, ale to nie była groźba. Nie popadajmy w histeryczne tony. Jak się mówi „będziesz siedział”, to nie oznacza to, że „ja Cię wsadzę”, a powiedzenie „będziesz wisiał” nie znaczy, że „ja cię powieszę” — skwitował.

Zobacz również: Nie żyje historyk dr Jerzy Targalski: „Do zobaczenia w lepszym świecie, przyjacielu”

Zobacz również: Poseł PiS stracił cierpliwość po słowach Tuska: „To wszystko są kłamstwa”

źródło: NCzas.com

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here