W sobotę w Płońsku miała miejsce Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej. Podczas spotkania głos zabrał były premier Donald Tusk, który nie przepuścił okazji do ataku na partię rządzącą. Największym błędem PiS-u według nowego lidera PO jest dążenie do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Były szef RE nie krył swojego zaniepokojenia tym, że partia rządząca prowadzi nas do polexitu.

— Zwracam się do wszystkich, którzy nas słuchają i oglądają. PiS i Kaczyński chcą wyprowadzić Polskę z UE. Ja to wiem. Mi się to nie wydaje. Byłem świadkiem i uczestnikiem rozmów wiele lat temu, z których ta niechęć do naszego członkostwa w UE była wręcz manifestacyjna. W rozmowach tajnych, kuluarowych, prywatnych, w cztery oczy i publicznych. To nie może być zaskoczenie dla nikogo — powiedział Donald Tusk.

Samorządowiec i polityk PiS-u Sławomir Skwarek odniósł się do wypowiedzi Tuska z sobotniej imprezy. Zaznaczył, że fałszywe plotki o nadchodzącym polexicie są skutecznie wykorzystywane przez Platformę Obywatelską.

— Polexit jest regularnie odgrzewanym fake newsem opozycji. Donald Tusk podgrzał to jeszcze podczas ostatniego spotkania swojej partii. To hasło było promowane przez ostatnią konwencję, jak i przez media — wyjaśnił polityk PiS, mówiąc, że podejście PO w tej kwestii jest fałszywe.

— To wszystko są kłamstwa. Póki co nigdzie nie chcemy występować — mówił poseł, przy okazji przypominając o uchwale, jaką niedawno przyjęła jego partia.

— Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyjął uchwałę w sprawie przynależności Polski do Unii Europejskiej oraz suwerenności wykluczającą na tę chwilę możliwości polexitu — podkreślił.

Zobacz również: Marian Kowalski: Ten rząd rządzi za dobrze, jak na Polskę. Nie mówię, że idealnie, ale…

Zobacz również: Kot wpadł do rzeki. Nagranie pokazało, jak zachowali się świadkowie [WIDEO]

źródło: DoReczy.pl

(Visited 953 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj