W wieku 69 lat odszedł dr Jerzy Targalski, historyk, politolog i działacz opozycyjny w okresie PRL i publicysta. Znany z mediów społecznościowych doktor nauk humanistycznych zmarł w niedzielę rano, a o jego śmierci poinformowała m.in. Interia.

Kilka dni temu mężczyzna trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Wówczas pojawiły się prośby o modlitwę w intencji poprawy jego zdrowia.

Niestety sytuacja okazała się dużo poważniejsza i publicysta nie wygrał z chorobą. O jego śmierci napisała Dorota Kania z Polska Press.

Jerzy Targalski urodził się 28 lipca 1952 r. w Łodzi. Był absolwentem studiów na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia w zakresie filologii starożytnego wschodu w Instytucie Orientalistycznym UW.

W okresie 1976-79 był studentem studium doktoranckiego w Instytucie Historycznym UW. W latach 1980-81 pracownikiem naukowym IH UW.

— Odszedł porządny, uczciwy i mądry Człowiek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Odpoczywaj w pokoju, Panie Jerzy — napisał Samuel Pereira, szef portalu tvp.info.

Zobacz również: Tusk strofował Nitrasa na konwencji PO: Nie wyraził precyzyjnie tego, co chciał powiedzieć

Zobacz również: Problemy Klementyny Suchanow. Aktywistka została oskarżona i usłyszała zarzuty

źródło: polsatnews.pl, onet.wiadomości.pl

(Visited 207 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Co za strzały! Dwa wspaniałe gole Krychowiaka [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj