Konfederacja, która zauważa wiele niedociągnięć i błędów w działaniach polskiego rządu, podkreśla również, jak mocno niszczycielski jest lockdown. Za jego sprawą cierpi wielu przedsiębiorców, którzy zmuszeni są zamykać swoje biznesy. Poszkodowane są także osoby cierpiące na inne choroby, które nie mogą dostać się na czas do lekarzy specjalistów. Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji podczas ostatniego wystąpienia sejmowego porównał statystyki śmiertelności na 1 mln mieszkańców w kilku krajach.

Dobromir Sośnierz doszedł do wniosku, że taktyka walki z koronawirusem wybrana przez polskie władze generuje wysokie koszta społeczne, zdrowotne i ekonomiczne.

Parlamentarzysta przywołał na mównicy następujące dane, które dotyczą liczby śmiertelności osób na 1 mln mieszkańców — w porównaniu wykorzystał dane z takich krajów, jak: Szwecja, Białoruś, Tajwan, Chiny oraz Polska. W wypowiedzi zaznaczył, że krajem, który najdłużej „leczył” problem epidemii zamknięciem gospodarki jest Polska.

Nasz kraj jest tym, który najdłużej utrzymuje lockdown i nie daje szansy przedsiębiorcom i innym chcącym pracować przy zachowaniu pewnych obostrzeń. Sądy w swoich wyrokach nie raz stwierdzały, brak podstaw prawnych odnośnie całkowitego zakazu prowadzenia działalności, przyznając rację jedynie w restrykcjach wprowadzanych przez rząd.

Zobacz również: Bill Gates zaszczepił się przeciwko COVID-19. Jak czuje się miliarder?

— Ciągle siedzimy, jak szczury w norze bojąc się własnego cienia. Tajwan, który zetknął się z wirusem dużo wcześniej, w ogóle nie dopuścił do rozwoju epidemii, w Japonii udało się ją kontrolować bez większych zamknięć, w Szwecji przyjęto jedynie łagodne zalecenia, na Białorusi nie zrobiono właściwie nic poza maskami i zamykaniem zewnętrznych granic. Wybraliśmy najgorszą strategię, osiągając ogromne straty, osiągając gorsze wyniki od większości tych krajów z wyjątkiem Szwecji, która nieznacznie nas wyprzedza, ale też odpaliła epidemię wcześniej od nas, więc jesteśmy na etapie, na jakim Szwecja była miesiąc temu — mówił Dobromir Sośnierz.

Zobacz również: Katarzyna Cerekwicka skarży się na lockdown: Jestem na bezrobociu. Wszystko wyprzedałam

— Jeżeli rząd się już zdecydował na tę samobójczą taktykę zamykania wszystkiego, powinien zacząć od zniesienia obowiązków podatkowych i składkowych dla tych, którym uniemożliwił zarabianie. To, że rząd nie będzie miał przez to pieniędzy to trudno, rząd powinien zacząć oszczędzanie od siebie, a nie karze oszczędzać innym — dodał parlamentarzysta.

źródło: youtube.com

(Visited 629 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj