Sondaż został wykonany przez pracownię Social Changes na zlecenie prorządowego portalu wpolityce.pl. Z sondażu wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, ZjeP („Zjednoczona Prawica” to formalna nazwa rządzącej koalicji – red.] nie mógłby liczyć na samodzielną większość w Sejmie.

Według sondażu PiS przeżywa stagnację ze stopniowym spadkiem poparcia – na partię chce głosować 36 proc. wyborców, co oznacza spadek o 1 pkt proc. w stosunku do ostatniego badania Social Changes, którego wyniki zostały opublikowane ok. tydzień temu, 22 września.

Sondaż: Konfederacja zyskuje, KO stabilnie

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (KO), którą popiera 28 proc. Polaków.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy sił: ugrupowanie Szymona Hołowni, Konfederacja oraz Lewica. Według sondażu, Hołownia może liczyć na głosy 11 proc. wyborców.

Konfederacja cieszy się poparcie 9 proc. Polaków. Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach Konfederacja uzyskała ok. 7 proc. głosów.

Na Lewicę chce zagłosować 9 proc. wyborców. Jest to spadek w porównaniu do ostatnich wyborów, kiedy Lewica uzyskała ponad 12 proc. głosów.

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

Przegrani”

Poza parlamentem znalazłyby się: PSL (4 proc.) i partia Pawła Kukiza (1 proc.). Badanie przynosi złe wieści także dla Porozumienia – niewielkiego ugrupowania Jarosława Gowina, byłego ministra w rządzie ZjeP i partnera koalicyjnego Jarosława Kaczyńskiego. Na jego partię chce głosować jedynie 1 proc. wyborców.

CZYTAJ TEŻ: Jest dymisja w rządzie. To już oficjalne

CZYTAJ TEŻ: Poseł Kukiza radzi Polakom, jak przetrwać kryzys energetyczny. „Pan próbuje żarty sobie stroić”[+WIDEO]

Źródła: wPolityce.pl

(Visited 195 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj