Poseł ugrupowania Pawła Kukiza, Jarosław Sachajko udzielił wywiadu dziennikarzowi TVN24, w którym przedstawił swoje rady skierowane do Polaków, którzy martwią się o swoją przyszłość na czas najbliższej zimy. Instrukcje przedstawione przez polityka spotkały się z chłodnym przyjęciem ze strony widzów.

Byłem zaskoczony, gdy rozmawiałem z ogrodnikiem, który mówił, że on zużywa osiem ton węgla – zaczął Sachajko.

„Pan próbuje trywializować”

Polityk nie krył swego zdziwienia faktem, że jego rozmówca potrzebował takich ilości opału. Podzielił się wyznaniem, że „mój tato zużywa niecałe cztery”.

Może pan musi ocieplić swój dom? Mówi: Ale taką ładną elewację mam jeszcze sprzed 30 lat, nie chciałbym jej niszczyć – opowiada poseł Kukiza.

Dziennikarz dopytał, czy według jego rozmówcy przyczyną dużego zużycia węgla są niewłaściwe elewacje

To wiemy już od dosyć dawna – podkreślił Sachajko, po czym przeszedł do wzmiankowania o procedowanym projekcie ustawy. Dziennikarz wytłumaczył posłowi, że Polacy nie są w stanie ocieplić domów z dnia na dzień. Poseł bronił się twierdząc, że „pan redaktor jak zwykle próbuje trywializować”.

Przeczytaj również:  "Królowa na salonach". Gessler pląsa na środku parkietu [WIDEO]

Poseł Kukiza: Ja wybudowałem trzy domy i wiem…

Ocieplenie domu to jest 4 dni – stwierdził polityk

To pan ekipę załatwi w dzień i w cztery dni będzie ocieplone, tak? – pytał redaktor. Polityk oburzył się, oceniając przy tym, że „pan redaktor próbuje znowu sobie żarty stroić”.

Dziennikarz zauważył tutaj, że zamówienie ekipy budowlanej nie jest możliwe do wykonania „z dnia na dzień”.

Panie redaktorze ja wybudowałem trzy domy – wyznał polityk – i wiem, że jeżeli się chce, to ekipę można znaleźć – twierdził polityk.

-Jak remontowałem mieszkania, żeby udostępnić Ukraińcom, udało mi się z dnia na dzień, w tym trudnym okresie, znaleźć fachowców – opowiadał.

CZYTAJ TEŻ: Inflacja w Polsce we wrześniu. Wstępne dane GUS

CZYTAJ TEŻ: „Jeśli PiS przegra, to nie uzna wyniku. Wtedy przemówi ulica”. Partia nie odda władzy pokojowo? Szokujące słowa

No, trzeba szukać – poradził Polakom.

Polacy komentujący nagranie zauważyli, że Jarosław Sachajko radził docieplanie domów, co jednak jest trudne do zrealizowania w warunkach, kiedy poziom ubóstwa Polaków wzrasta.

Przeczytaj również:  Tramwaj ciągnął ją po ulicy. Straszny wypadek w Warszawie

Źródła: TVN24 / TT

(Visited 174 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj