propolski.pl: Dr Rakowski o końcu pandemii

Sondaż: Polacy zdecydowanie nie chcą lockdownu i obawiają się obostrzeń

Z sondażu wykonanego na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że Polakom zdecydowanie nie pasuje kolejne zamrożenie aktywności społecznej i gospodarczej.

Jak informuje RMF24: — Mimo obaw zdecydowanie nie chcemy lockdownu. 43 proc. badanych jest przeciwko lockdownowi zdecydowanie, a kolejna jedna trzecia — „raczej”.

— Dla porównania — osób, które uważają, że gospodarkę i życie społeczne „raczej” należy zamrozić tak jak wiosną, jest tylko 11 proc., a że trzeba to zrobić stanowczo — tylko niecałe 4 proc. Zdania w tej sprawie nie ma co dziesiąty z Polaków — czytamy w dalszej części artykułu.

Zobacz również: Prezenterka TVN: Sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem

Portal informuje, że to wcale nie oznacza, że Polacy nie boją się koronawirusa, „aż 37 proc. boi się choroby kogoś bliskiego niż własnej — 24 proc.” Sondaż rozwiał kolejne wątpliwości, pokazując, że „o siebie obawia się 11 proc., a o bliskich 22 proc. Polaków”. Polacy nie chcą lockdownu i jest on czymś, co ich przeraża, „31 proc. Polaków obawia się psychologicznych skutków społecznej izolacji takich jak złe samopoczucie czy ryzyko depresji”.

— 29 proc. martwi się też czy edukacja online zapewni dzieciom prawidłowy rozwój społeczny i edukacyjny dzieci — czytamy dalej w badaniu. Zaledwie 8 proc. ankietowanych nie odczuwa żadnego stresu w związku z pandemią i jej skutkami.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these