W czwartek 22 października o godzinie 11 miała miejsce rozprawa w sprawie konstytucyjności aborcji przeprowadzanej z powodu dużego prawdopodobieństwa ciężkiego upośledzenia płodu bądź nieuleczalnej choroby.

Grupa posłów PiS postanowiła złożyć w tej sprawie wniosek do TK. Zdaniem polityków aborcja przeprowadzana z tych względów może być niezgodna z przepisami ustawy zasadniczej.

Do tematu odniosła się posłanka KO Barbara Nowacka, która dała radę wszystkim Polkom: — Uciekajcie, bo rządzący szykują wam piekło. To reakcja na rozprawę, w wyniku której Trybunał Konstytucyjny orzeknie, czy aborcja związana z nieodwracalnym uszkodzeniem płodu jest sprzeczna z polską konstytucją. To bardzo trudne wybory i ja nie miałabym odwagi podejmować decyzji za rodziny, które stoją w takiej sytuacji. Jestem przerażona, że panowie z PiS uważają, że wybiorą za każdą z tych blisko tysiąca kobiet rocznie, które w Polsce mają prawo podjąć decyzję, z powodu trwałych i nieodwracalnych uszkodzeń płodu — skomentowała sprawę w radiu ZET.

Zobacz również: Prezenterka TVN: Sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem

Posłanka Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że „Trybunał Konstytucyjny uzna, że Polki będą zmuszane do donoszenia ciąży, kiedy płód jest trwale i nieodwracalnie uszkodzony”.

Przeczytaj również:  Mariusz Pudzianowski miał wypadek rowerowy. Pokazał rany

— Szykuje się absolutne piekło i tortury. Jeżeli tu zabierzemy wolność, to jedyna rada, którą mogę zostawić dziewczynom, kobietom, które miały już wcześniej takie doświadczenia, jeśli by mnie pytały, co mają robić — bo dzwonią i pytają — to mówię: Uciekajcie stąd, bo wam robią piekło — powiedziała Barbara Nowacka.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

(Visited 1 314 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj