Najnowszy sondaż IBRiS ujawnił opinie Polaków w kwestii przyjmowania uchodźców i migrantów. Blisko 55 proc. ankietowanych jest zdania, że nasz kraj nie powinien ich przyjmować. Natomiast 38 proc. badanych opowiada się za ich wpuszczeniem.

Sondaż IBRiS dla Wydarzeń telewizji Polsat obejmował dwa pytania. Pierwsze: czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców?

Opcję „raczej nie powinna” wybrało 33,8 proc. respondentów, „zdecydowanie nie powinna” — 21,1 proc. Wskazuje to na to, że nawet 55 proc. biorących udział w badaniu nie chce przyjmować migrantów lub uchodźców.

30,9 proc. ankietowanych stwierdziła, że nasz kraj „raczej powinien” wpuszczać te osoby. Odpowiedź „zdecydowanie powinien” wybrało 7,4 proc. pytanych. W efekcie oznacza to, że nawet 38 proc. zgadza się na przyjęcie migrantów. Blisko 7 proc. ankietowanych nie było w stanie wskazać żadnej odpowiedzi w tej kwestii.

Badanym zadano również pytanie, które dotyczyło budowania muru na polsko-białoruskiej granicy.

— Opinie o murze granicznym są podzielone, z niewielką przewagą poparcia dla idei budowy (47,4 proc.). Radykalne postawy mają mężczyźni (59 proc.), osoby z niższym wykształceniem oraz mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach — przekazał Polsat News.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Jeżeli chodzi o zdecydowanych przeciwników tworzenia muru, to jest ich 21,1 proc., natomiast osób, które raczej są jego przeciwnikami, jest 22,3 proc. 9,2 proc. nie wyraziło swojej opinii.

Zobacz również: Tusk poucza rządzących i opozycję? Polityk opublikował mocne oświadczenie [WIDEO]

Zobacz również: Korwin-Mikke miał wypadek i wylądował w szpitalu. Wiadomo, jakie są rokowania i plany na najbliższe tygodnie

źródło: tysol.pl

(Visited 555 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj