sondaż

Jest sondaż dotyczący wpuszczania imigrantów. Zdanie Polaków zaboli opozycję. I to mocno

Najnowszy sondaż pracowni IBRIS dla „Wydarzeń” telewizji Polsat wskazuje jasno, że większość Polaków przeciwna jest koncepcji, by Polska wpuszczała imigrantów i uchodźców.

Sondaż IBRIS mówi, że blisko 55 procent respondentów jest zdania, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców i migrantów. Blisko 38 procent popiera pomysł, by otworzyć granice dla obcokrajowców.

W sondażu zawarto dwa pytania:

Czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców? — Tutaj odpowiedzi „raczej nie powinna” udzieliło 33,8 procent ankietowanych, zaś „zdecydowanie nie powinna” — 21,1 procent. Po wstępnej kalkulacji wynika, że 55 procent pytanych jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów i uchodźców.

30,9 proc. respondentów wyszła z założenia, że Polska „raczej powinna” wpuszczać te osoby, „zdecydowanie powinna” — było zdania jedynie 7,4 proc. pytanych. Oznacza to, że 38 proc. respondentów opowiedziało się za ich przyjęciem. Blisko 7 proc. ankietowanych nie było w stanie wyrazić swojej opinii w tej kwestii.

Drugie pytanie dotyczyło budowy muru na polsko-białoruskiej granicy.

— Opinie o murze granicznym są podzielone, z niewielką przewagą poparcia dla idei budowy (47,4 proc.). Radykalne postawy mają mężczyźni (59 proc.), osoby z niższym wykształceniem oraz mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach” — czytamy na portalu Polsat News.

Zdecydowanych przeciwników wznoszenia muru jest 21,1 proc., a uczestników badania, którzy raczej są jego przeciwnikami jest 22,3 proc. Zdania na ten temat nie ma 9,2 proc. ankietowanych.

Przeczytaj również: Joe Biden zmiażdżony w ostatnich sondażach. Tak źle nie było od dawna

Przeczytaj również: [FOTO] Wulgarne i obraźliwe billboardy z wizerunkiem Pawła Kukiza. „My tylko wynajęliśmy powierzchnię, tablice wieszała firma…

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these