Najnowszy sondaż pracowni Social Changes potwierdził, że większość Polaków opowiada się za budową muru na granicy z Białorusią. Odpowiedziano również na pytanie, co Polacy sądzą o źródłach finansowania takiego pomysłu.

— Czy popiera Pani/Pan budowę muru na granicy Polski i Białorusi, aby zapobiec działaniom Aleksandra Łukaszenki? — zadano pierwsze pytanie w sondażu.

Do tej kwestii pozytywnie ustosunkowało się 60 proc. ankietowanych, a negatywnie 24 proc. Inicjatywę postawienia muru popierają przede wszystkim wyborcy Zjednoczonej Prawicy oraz Polski 2050.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku wyborców KE. Wśród nich jedynie 1/3 wspiera budowę zapory, a połowa jest na nie.

Sondaż sprawdził również, kto w ocenie Polaków powinien płacić za budowę muru na granicy polsko-białoruskiej.

— Kto według Pani/Pana powinien zapłacić za budowę muru na granicy Polski i Białorusi, aby zapobiec działaniom Aleksandra Łukaszenki? — zapytano.

Jak potwierdziło 50 proc. biorących udział w badaniu, koszty powinny ponieść „Polska i Unia Europejska”.

25 proc. przyznało, że to Unia Europejska powinna zapłacić. Natomiast 6 proc. dodało, że inwestycję powinna finansować jedynie Polska. 19 proc. ankietowanych nie potrafiła udzielić odpowiedzi na to pytanie.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1069 Polaków w okresie od 12 do 15 listopada 2021 roku.

Zobacz również: Bronisław Komorowski o przyjęciu migrantów: napoiłbym, nakarmił i zaproponował, żeby poszli dalej

Zobacz również: Donald Tusk przemówił ws. kryzysu na granicy: „Oberwałem za to po głowie”

Źródło: wpolityce.pl, polskieradio.pl

(Visited 1 206 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj