propolski.pl: Zdecydowana odpowiedź MON

Minister Błaszczak: „Problem na granicy może istnieć przez miesiące” [WIDEO]

Minister Błaszczak był gościem na antenie RMF FM i ostrzegł, że sytuacja kryzysowa na granicy „może istnieć przez miesiące”.

Szef MON pochwalił działania polskich służb, które od kilku tygodni dzielnie ochraniają polską granicę. Błaszczak stwierdził, że Aleksandr Łukaszenko musi skoncentrować się na poszukiwaniu innych możliwości.

— Musimy się przygotować na to, że ten problem będzie istniał przez miesiące. Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że tak będzie, że to jest scenariusz rozpisany na długi czas — zaznaczył Błaszczak.

— Natomiast niewątpliwie to, że polscy policjanci, żołnierze we wtorek w Kuźnicy nie dopuścili do tego, żeby szturm, który był wówczas dokonywany na polską granicę, się udał, a więc obronili polską granicę, spowodowało, że Łukaszenka ma dziś problem. To spowodowało, że Łukaszenka szuka innej możliwości ataku hybrydowego — mówił dalej Błaszczak.

Gość programu ocenił, że ostatnia noc na granicy należała do tych spokojniejszych. Nadal jednak nie brakowało pewnych incydentów.

— Były ataki na polską granicę. Teraz przyjęto trochę inną metodę przez migrantów i przez służby białoruskie, bo nie ulega żadnej wątpliwości, że tymi atakami kierują służby białoruskie. Metoda polega na tym, że mniejsze grupy ludzi próbują sforsować granicę w wielu miejscach — wyjaśnił Błaszczak.

Minister przekazał, że wyraził podziękowanie dla żołnierzy, którzy zatrzymali dziennikarzy próbujących przedrzeć się do polskiego obozu wojskowego. Postawa polskich służb była wielokrotnie krytykowana przez lewicowe media.

— Proszę sobie wyobrazić — mamy atak hybrydowy, Polskę zaatakowano. Trzech ludzi zamaskowanych, zakapturzonych skrada się do obozu, ale to jest obóz wojskowy. Tam są żołnierze, którzy odpoczywają po warcie, jaką pełnili na granicy. Obowiązkiem tych, którzy stoją na warcie, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Obowiązkiem ich jest wykazywanie stanowczości. Oni nie mogą być otwarci na to, że trzech jegomości, którzy są zamaskowani, skrada się do obozu. Oni mają stanowczo zareagować i stanowczo zareagowali — powiedział Błaszczak.

Zobacz również: Bronisław Komorowski o przyjęciu migrantów: napoiłbym, nakarmił i zaproponował, żeby poszli dalej

Zobacz również: Donald Tusk przemówił ws. kryzysu na granicy: „Oberwałem za to po głowie”

Źródło: YouTube.com, RMF24.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these