Środowy sondaż przeprowadzony przez pracownię United Surveys dla „DGP” oraz RMF FM nie pozostawia złudzeń.

Nawet ponad 60 proc. Polaków jest zdania, że Rosja zaatakuje Ukrainę. 7,6 proc. wybrało odpowiedź „bardzo prawdopodobna”, a 53,5 proc. „raczej prawdopodobna”.

Przeciwnego zdania jest 32,6 proc. ankietowanych. 26,1 proc. badanych uważa, że rosyjska inwazja na Ukrainę jest „mało prawdopodobna”, a „bardzo mało prawdopodobna” 6,5 proc.

6,2 proc. respondentów przyznało, że nie potrafi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Media nieustannie rozpisują się o napięciach na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Polskie władze przeprowadzają wiele rozmów dyplomatycznych, które mają na celu stonowanie całego konfliktu.

W ubiegłym roku Rosja wystosowała wiele żądań pod adresem USA oraz NATO określając je propozycjami w sprawie gwarancji bezpieczeństwa. Rosja apeluje o prawne gwarancje nierozszerzania NATO m.in. o Ukrainę.

W przypadku odmowy Moskwa ostrzegła przed powzięciem odpowiednich kroków, w tym militarnych. Nie sprecyzowała jednak, o jakie kroki chodzi.

Państwa zachodnie, jak i sama Ukraina są zdania, że zgromadzenie sił rosyjskich przy ukraińskiej granicy służy przede wszystkim wywarciu presji na Kijów, a także wspierające go stolice.

Zobacz również: Nowe doniesienia Straży Granicznej: Wczoraj nasze służby zostały obrzucone kamieniami

Przeczytaj również:  „Pozwoliliśmy rządzić idiotom”. Sławomir Mentzen nie przebiera w słowach

Zobacz również: Rafał Trzaskowski o sytuacji na linii Rosja-Ukraina. Mówi o przyjmowaniu uchodźców

źródło: Onet.pl, niezalezna.pl

(Visited 268 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj