Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski bacznie obserwuje napiętą sytuację na granicy rosyjsko-ukraińskiej. Polityk spotkał się z merem Kijowa Witalijem Kliczko deklarując pomoc. Trzaskowski wspomniał nawet o przyjmowaniu uchodźców do naszego kraju.

– Sprawdzamy, w jaki sposób moglibyśmy ewentualnie przygotować się na przyjęcie większej liczby uchodźców – napisał Rafał Trzaskowski, który był gościem w TVN24 w programie „Fakty po Faktach”.

Włodarz stolicy w towarzystwie burmistrza Pragi Zdenka Hřib udał się na miejsce w ramach Paktu Wolnych Miast w Kijowie.

Rafał Trzaskowski zaoferował pomoc w razie, gdyby doszło do eskalacji konfliktu, a wojska Putina wkroczyły na terytorium Ukrainy.

– Musimy być gotowi na to, co się może wydarzyć, w związku z tym sprawdzamy, w jaki sposób moglibyśmy ewentualnie przygotować się na przyjęcie większej liczby uchodźców, to jest odpowiedzialność rządu, ale my w tej sprawie również możemy pomagać – przyznał polityk.

– Sprawdzamy co się dzieje przez cały czas, na bieżąco, w warszawskich szpitalach, tutaj jest konieczne strategia rządowa, jeżeli chodzi o dalsze postępowanie wobec covid i jeżeli chodzi o ten scenariusz konfliktowy – dodał prezydent stolicy, który obwieścił, że nadal prowadzone są rozmowy z Witalijem Kliczko.

Przeczytaj również:  Bogusław Linda: "Uważam, że jestem tandetny, straszny, niedobry i tak dalej..."

– Od wielu godzin rozmawiamy o tym, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji, jak ewentualnie możemy pomoc w sposób bardzo konkretny, bo ta solidarność, to że jesteśmy tutaj razem, jest bardzo ważna – zakończył.

Zobacz również: Rosyjskie siły coraz bardziej okrążają granicę Ukrainy. Polski dziennikarz udostępnił fotografię

Zobacz również: Nowe doniesienia Straży Granicznej: Wczoraj nasze służby zostały obrzucone kamieniami

źródło: Interia.pl, TVN24

(Visited 650 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj