propolski.pl: Donald Tusk zakończy karierę Schetyny?

Będzie kolejny rozłam w Platformie? Donald Tusk planuje zakończyć karierę Schetyny

Od wielu lat mówi się o konflikcie między Donaldem Tuskiem a Grzegorzem Schetyną. Niewiele wskazuje na to, że by sytuacja ta miała zmienić się w przyszłości.

Media donoszą o tym, że lider PO ma plany względem byłego szefa ugrupowania, które mogą przyczynić się do końca politycznej kariery Grzegorza Schetyny.

Jeden z dolnośląskich polityków Platformy rozmawiał z tygodnikiem „Wprost” i stwierdził, że w najbliższych wyborach parlamentarnych nie pojawi się nazwisko Grzegorza Schetyny na listach, zarówno do Sejmu, jak i Senatu.

Zgodnie z doniesieniami były przewodniczący KO startowałby jedynie do PE, jednak byłoby to równoznaczne z „odesłaniem na polityczną emeryturę”.

Według tych spekulacji Donald Tusk ma liczyć na to, że jednym ruchem doprowadzi do odejścia polityka z ugrupowania, który będzie próbował stworzyć nowy ruch polityczny, co byłemu premierowi może być na rękę. W takiej sytuacji udałoby mu się pozbyć większości oponentów z PO.

Nie jest jeszcze pewne, czy dojdzie do wspomnianej sytuacji. Wiele jednak przemawia za tym, że Grzegorz Schetyna ma świadomość tego, że nie ma dla niego przyszłości w tej partii, a przynajmniej nie za rządów Donalda Tuska.

Zobacz również: Morawiecki: Gdyby rządził Tusk z Hołownią, granica byłaby jak szwajcarski ser

Zobacz również: Władimir Putin deklaruje: Nie chcemy wojny

źródło: wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these