Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster nie pozostawia złudzeń. Polacy odpowiedzieli w nim na pytanie: Czy Donald Tusk powinien stanąć na czele Platformy Obywatelskiej?

Wyniki tej ankiety z pewnością nie spodobałyby się samemu zainteresowanemu. W Platformie Obywatelskiej wciąż trwają dyskusje, będące wynikiem niezadowolenia członków ugrupowania z postępowania Borysa Budki. Wiele osób mogłoby się zastanawiać, czy powrót Donalda Tuska do polskiej polityki mógłby coś znacząco zmienić i uratować PO.

Zobacz również: 116-letnia zakonnica pokonała koronawirusa. To najstarsza osoba w Europie

Według większości badanych szef EPL Donald Tusk nigdy nie powinien wrócić i tym samym objąć funkcji przewodniczącego PO. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 64 proc. badanych, z czego 46 proc. odparło „zdecydowanie nie”.

Pomysł powrotu byłego premiera do polityki w postaci przewodniczącego PO pozytywnie oceniło nawet 36 proc. badanych.

Zobacz również: Skandaliczna ekspozycja w centrum Poznania: „Mamy rząd w dup*e, nie w pi*dzie” [FOTO]

Do wyników sondażu odniósł się politolog profesor Kazimierz Kik:

— Nieładnie odejść można tylko raz. Donald Tusk w bardzo trudnym momencie opuścił rząd i Polskę po to, żeby awansować. Zostawił folwark w postaci działaczy, dobieranych przez siebie wykonawców swojej woli, którzy dokończyli kompromitację. Polityk, który raz już zawiódł, nie jest wiarygodny. A Polacy uważają, że Donald Tusk zostawił ich dla własnych aspiracji — stwierdził uczony.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

(Visited 2 722 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj