Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) potwierdził, że PiS pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych. Partia rządząca może aktualnie liczyć na 36 proc. poparcia. Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską wskazało ją 25 proc. badanych.

Niezbyt zadowalającym wynikiem cieszy się Polska 2050 Szymona Hołowni, która oscyluje na ten moment na 14 proc. Jeżeli chodzi o Lewicę to uzyskała ona 9 proc. poparcia badanych. W gorszym położeniu znalazła się Konfederacja, której przypadło 5 proc. oraz PSL z 4,6 proc.

Porównując badanie IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzone we wrześniu, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości wzrosło z 34 proc. do 36 proc. Polska 2050 poprawiła swoje notowania z 12 proc. do 14 proc., natomiast Lewica z 7 proc. do 9 proc.

Poparcie dla Konfederacji nieco zmalało z 6 proc. do 5 proc. Powodów do zadowolenia nie ma również PSL-Koalicja Polska, którą popierało jeszcze niedawno 5 proc. badanych. Obecnie z wynikiem 4,6 proc. nie może liczyć na dostanie się do Sejmu.

Jak podaje IBRiS wzrosło zainteresowanie udziałem w wyborach. Jeszcze we wrześniu chęć oddania głosu zadeklarowało 51 proc. ankietowanych, natomiast w październiku było to już 54 proc. Obniża się także odsetek wyborców niezdecydowanych. We wrześniu było to 12,5 proc., a w październiku 7 proc.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w okresie 22-23 października na grupie 1 tys. 100 pełnoletnich Polaków.

Zobacz również: Woźniak-Starak zakończyła rozmowę z Dykiel. Poszło o drażliwy temat [WIDEO]

Zobacz również: Prof. Simonowi grozi pozbawienie praw wykonywania zawodu. Wszystko przez udział w reklamie maseczek

Źródło: TVP.Info, tysol.pl

(Visited 605 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj