propolski.pl: Prof. Simon reklamuje maseczki

Prof. Simonowi grozi pozbawienie praw wykonywania zawodu. Wszystko przez udział w reklamie maseczek

W maju 2021 roku w TVP Info mogliśmy podziwiać reklamę maseczek, w której wystąpił prof. Krzysztof Simon. Ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu może mieć teraz spore problemy, które wpłyną na jego dalszą karierę.

— Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi zarzucił lekarzowi popełnienie przewinienia zawodowego, polegającego na naruszeniu art. 4 ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty w związku z art. 63 ust. 2 kodeksu etyki lekarskiej — powiedziała Justyna Kowalewska, rzecznik prasowy Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

Kilka miesięcy temu sam zainteresowany został zapytany o art. 63 kodeksu etyki lekarskiej, który mówi, że lekarz nie powinien wyrażać zgody na używanie swego nazwiska i wizerunku dla celów komercyjnych.

— Nie wiem skąd pan ma takie przepisy i nie wiem co to jest. Już wcześniej promowałem maseczki, ale na prośbę władz Wrocławia. Faktem jest, że wówczas nie była to reklama, a działania promocyjne — powiedział prof. Simon w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

Prof. Simon nie ukrywał tego, że opowiada się po stronie polskich firm, nie odmówił, więc gdy poproszono go o wsparcie polskiego produktu.

— Poprosiłem o wykazy z ministerstwa odnośnie firmy, żeby nie naciąć się, że jest to „lewa” działalność. Kiedy takie informacje m.in. dotyczące jakości maseczek otrzymałem, podjąłem decyzję o wsparciu tego projektu — wyjaśnił Simon.

Dodał przy tym, że jego udział w reklamie był „w niewielkim stopniu komercyjny”, a samych przepisów nie złamał, bo „reklamował polskie maseczki, nie chińskie”.

Co teraz grozi profesorowi? Okazuje się, że sprawa jest całkiem poważna. „Upomnienie, nagana, kara pieniężna, zakaz pełnienia funkcji kierowniczych placówkach służby zdrowia (od roku do 5 lat), ograniczenie wykonywania zawodu lekarza (od 6 miesięcy do 2 lat), zawieszenie prawa wykonywania zawodu (od roku do 5 lat) albo całkowite pozbawienie prawa wykonywania zawodu”.

Zobacz również: Guy Verhofstadt ponownie atakuje Morawieckiego: „Cóż za osobliwe połączenie!”

Zobacz również: Znany socjolog o Donaldzie Tusku: Momentami zachowuje się nieracjonalnie

Źródło: wprawo.pl, Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these