Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z dziennikiem „Financial Times” i poinformował, że jeżeli Komisja Europejska „rozpocznie trzecią wojnę światową”, odbierając Polsce obiecane środki, to będzie „bronił naszych praw wszelką bronią”.

Do tych słów ustosunkował się szef PO Donald Tusk, kwitując, że „w polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść”. W mediach społecznościowych nie zabrakło również komentarzy ze strony innych polityków.

Szef polskiego rządu poinformował, że do końca roku zlikwidowana będzie Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, która została uznana za nielegalną przez Trybunał Sprawiedliwości UE.

Słowa premiera Morawieckiego bardzo nie spodobały się Donaldowi Tuskowi, który nie krył swojego zdziwienia na Twitterze. Postawę polskiego premiera nazwał „głupotą”, która może stać się „przyczyną poważnych nieszczęść”.

Głos w tej sprawie zabrał również Borys Budka, który krótko skomentował cały wywiad.

— Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską— napisał Donald Tusk nie kryjąc swojego wielkiego rozczarowania.

Sprawę za pośrednictwem Twittera skomentowali też inni politycy, wśród nich Borys Budka.

— Smutny to czas, gdy premier odpowiedzialny za rozpętanie konfliktu z naszymi partnerami w UE porównuje go do światowych wojen. Wydaje się, że więcej powagi miał w sobie Franek Dolas niż bankier z Nowogrodzkiej — napisał były lider PO Borys Budka.

Zobacz również: Woźniak-Starak zakończyła rozmowę z Dykiel. Poszło o drażliwy temat [WIDEO]

Zobacz również: Sondaż: Pięć partii w Sejmie. Zmiana poparcia dla PiS i Platformy. Coraz gorsza sytuacja PSL

Źródło: Onet.pl, polsatnews.pl

(Visited 1 188 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj