Koronawirus stał się ogromnym wyzwaniem dla polityków, którzy podejmują wiele prób, by chronić zdrowie Polaków. Szczególne wysiłki ponosi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Najnowszy sondaż IBRiS dla Onetu pokazał, że to właśnie Łukasz Szumowski cieszy się największym zaufaniem wśród naszych rodaków.

Łukasz Szumowski wyprzedził nawet prezydenta Andrzeja Dudę oraz premiera Morawieckiego.

W najnowszym sondażu Szumowski zdobył zaufanie 51,1 proc. Polaków. W porównaniu z wynikiem z marca zyskał aż 9,8 pkt proc. Brak zaufania do Szumowskiego zadeklarowało jedynie 12 proc. badanych.

Prezydent Duda, który od wielu miesięcy utrzymywał się na pierwszej pozycji, spadł teraz na drugie miejsce. Głowa państwa cieszy się pozytywnymi wskazaniami u 44,5 proc. osób. Na kolejnym miejscu znalazł się premier Mateusz Morawiecki, który uzyskał poparcie na poziomie 42,5 proc.

Poza podium znalazł się również Władysław Kosiniak-Kamysz, który jest darzony zaufaniem przez 39,6 proc. respondentów. Tuż za nim znalazł się kandydat Lewicy Robert Biedroń. Liderowi Wiosny zaufało 30,3 proc. Na kolejnych pozycjach znaleźli się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – 27 proc. i marszałek Senatu Tomasz Grodzki – 26,8 proc.

Na pozostałych miejscach uplasowali się: Adrian Zandberg – 22,8 proc., Jarosław Gowin – 20,5 proc., Paweł Kukiz – 18,6 proc., Włodzimierz Czarzasty – 15,4 proc., Janusz Korwin-Mikke – 8,1 proc. i Krzysztof Bosak – 7,3 proc. (-5,3 pkt proc.).

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 68 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  PiS dogadał się z Kukizem. Polityk Konfederacji: „Ogarnia mnie pusty śmiech”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here